Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chrysler
10.06.2009 11:30

Sąd zdecydował: Chrysler może być sprzedany

Fiat najprawdopodobniej kupi 20 procent akcji koncernu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sąd Najwyższy USA odrzucił pozew trzech funduszy emerytalnych ze stanu Indiana. Próbowały one opóźnić sprzedaż części Chryslera Fiatowi. Do transakcji musi jednak dojść do 15 czerwca.

Sędziowie zdecydowali, że roszczenia funduszy są bezpodstawne i do sprzedaży akcji może dojść. Ta decyzji jest po myśli administracji rządowej, która bardzo naciska na jak najszybsze rozwiązanie sprawy.

W pozwie złożonym do sądu fundusze uznawały transakcję za nielegalną. Boją się one bowiem utraty wpływów w Chryslerze, który po sprzedaży będzie należał do rządu Kanady (12 proc.akcji), Fiata (20 proc.) i związków zawodowych (68 proc.) - pisze BBC. Może to oznaczać dla nich sporą stratę - są oni bowiem wierzycielami Chryslera i w wyniku transakcji mogą nie odzyskać nawet 5 milionów dolarów z 17, które jest im winny koncern.

- _ Rząd Stanów Zjednoczonych zachował się bezwstydnie odbierając zwyczajowe prawa wierzycieli _ - powiedział Sekretarz Skarbu stanu Indiana Richard Mourdock.

Administracja ripostuje, że wstrzymanie transakcji miałoby grobowe _ konsekwencje dla firmy _.

Wszystko wskazuje jednak na to, że do przejęcia części chryslera przez Fiata dojdzie. Eksperci twierdzą, że należy się go spodziewać w przeciągu kilku kolejnych dni.

ZOBACZ REPORTAŻ AP O POZWIE TRZECH FUNDUSZY (ANG.):

Tagi: chrysler, fiat, sąd, kupno, akcji, przejęcie, fundusze, emerytalne, indiana, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz