Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pirate bay
01.02.2008 11:38

Sądowa bitwa o Zatokę Piratów

Jednemu z najpopularniejszych serwisów wymiany plików muzycznych i internetowych grozi zamknięcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jednemu z najpopularniejszych serwisów wymiany plików muzycznych i internetowych grozi zamknięcie. W Szwecji ruszył proces twórców portalu The Pirate Bay.

Szwedzka prokuratura chce zamknąć portal internetowy The Pirate Bay. To jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów typu peer-to-peer. Internauci za jego pośrednictwem wymieniają się plikami muzycznymi i filmami.

Eksperci oceniają, że 90 proc. plików przesyłanych za pośrednictwem portalu to pliki nielegalne. Dlatego też prokuraturze kibicują giganci przemysłu fonograficznego i filmowego. Mają nadzieję, że zamknięcie serwisu może być przełomem w walce z piractwem w sieci.

Proces ma miejsce w Szwecji, bo tam właśnie znajdują się serwery The Pirate Bay. Policja w 2006 r. zarekwirowała już ponad 200 komputerów i serwerów, ale później je zwolniono, bo zabrakło dowodów na nielegalną działalność.

Przed sądem stanęło czterech internautów zaangażowanych w prowadzenie serwisu The Pirate Bay. Oskarżeni zostali o współudział w naruszeniu praw autorskich do 4 programów, 9 filmów i programów tv (m.in. Harry Potter and the Goblet of Fire" czy program BBC "Doctor Who") oraz 22 utworów muzycznych (m.in. "Let It Be" zespołu The Beatles)

Prokuratura ma świadomość, że i tym razem sprawa będzie trudna. Twórcy portalu bronią się, że nie udostępniają żadnych nielegalnych plików. Serwis umożliwia jedynie odnalezienie poszukiwanych plików na komputerach innych użytkowników.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: pirate bay, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz