Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Salon Lotniczy Le Bourget: To tu podpisuje się miliardowe kontrakty

0
Podziel się:

Pierwsze skrzypce w walce o przestworza grają Airbus i Boeing. Największe gwiazdy finansowe salonu to Airbusy A 380 i 350 oraz Dreamliner 787.

Marc Allen, szef Boeinga
Marc Allen, szef Boeinga (Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Pierwsze skrzypce w walce o przestworza grają Airbus i Boeing. Niewielką przewagę uzyskał producent z Tuluzy, który zawarł kontrakty na ponad 39 miliardów dolarów - o miliard więcej od konkurenta z Seatlle. Największe gwiazdy finansowe salonu to Airbusy A 380 i 350 oraz Dreamliner 787.

Ręce z radości zacierają także szefowie ATR i brazylijskiego Embraera, produkujące samoloty krótkiego zasięgu do połączeń regionalnych oraz kanadyjskiego Bombardiera. Wielkie zainteresowanie wzbudzają Aligator - rosyjski helikopter o dwóch obracających się w przeciwną stronę śmigłach i samolot bojowy Suchoj 35.

Można nim wykonywać trudne do wyobrażenia ewolucje niedostępne zachodnim maszynom, gdyż stery oddane są w ręce człowieka, podczas gdy w innych myśliwcach pilotowi pomaga komputer. Salon, na którym pokazywany jest P-38 Ligthning, a którym w ostatni lot udał się autor _ Małego Księcia _ - Saint-Exupery, organizowany jest po raz 50-ty.

Międzynarodowy salon lotniczy w Paryżu

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/miedzynarodowy-salon-lotniczy-w-paryzu-g558513.html) Do niedzieli Targi otwarte są dla publiczności.
Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy dostali dreamlinera. Będzie im dobrze służył? Samolot trafił do największego chińskiego przewoźnika, China Southern Airlines Co Ltd.
Od Boeinga powinniśmy dostać nowe samoloty Dobrym pomysłem byłoby na przykład udostępnienia innych samolotów na czas naprawy Dreamlinerów - uważa światowej sławy ekspert lotnictwa.
Ta branża rośnie w siłę. Stawka to 4,5 biliona Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rynek samolotowy zyska 34 tys. nowych maszyn, wartych aż 4,5 biliona dolarów.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)