Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
działalność samsunga
12.02.2015 11:09

Samsung otwiera w Polsce nową linię produkcyjną

Działający od 2009 roku zakład produkcyjny we Wronkach zostanie rozbudowany za ponad 387 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/GNU/Bjoertvedt)

Działający od 2009 roku zakład produkcyjny we Wronkach zostanie rozbudowany za ponad 387 milionów złotych - informuje minister gospodarki Janusz Piechociński, który w czwartek uczestniczył w otwarciu nowej linii w Samsung Electronics Poland Manufacturing.

Jak szacuje Piechociński na swoim blogu, dzięki tej inwestycji o blisko 25 procent może się zwiększyć produkcja w zakładzie, oferta zostanie poszerzona o _ co najmniej 6 nowych modeli pralek i lodówek _, zaś pracę znajdzie ponad 250 osób.

Piechociński zapowiada również rozwój _ działu B+R [czyli dotyczącego prac badawczo-rozwojowych] mającego na celu rozwijanie istniejących linii produktów Samsung oraz projektowanie i wdrażanie koncepcji usprawnień technologii produkcji _. Ma się to udać dzięki ulepszeniu linii produkcyjnych oraz przygotowywaniu prototypów. Minister zauważa również, że zakład zapewnił o tym, że w dalszym ciągu będzie współpracował z Politechniką Poznańską, której studenci od 2011 roku mogą odbywać we Wronkach staże i praktyki.

Piechociński zauważa, że Polska jest jednym z 61 państw, w których działa koreański koncern, którego działalność opiera się przede wszystkim na produkcji telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, podzespołów i komponentów elektronicznych oraz sprzętów AGD i RTV.

Kilka dni temu o koncernie stało się głośniej, gdy media doniosły, że jego inteligentne telewizory, dysponujące funkcją rozpoznawania i sterowania głosem, mogą przechwytywać rozmowy prowadzone w miejscu, w którym znajduje się urządzenie i przekazywać je nie tylko producentowi, ale także stronom trzecim.

W rozmowie z amerykańskim portalem technologicznym cnet rzeczniczka Samsunga tłumaczyła wówczas, że firma bardzo poważnie podchodzi do ochrony prywatności konsumentów. - _ We wszystkich telewizorach z serii Smart TV zastosowaliśmy standardowe dla tej gałęzi przemysłu zabezpieczenia i praktyki, w tym szyfrowanie danych, aby zabezpieczyć osobiste informacje użytkowników i nie dopuścić nieupoważnionych do gromadzenia tych danych _ - powiedziała przedstawicielka koncernu.

Wspomniane telewizory z serii Smart TV mają możliwość wyłączenia funkcji rozpoznawania i sterowania głosem. Urządzenia informują o włączonej usłudze, wyświetlając ikonę mikrofonu po jego uruchomieniu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: działalność samsunga, samsung, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz