Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schwarzenegger chwali Miedwiediewa: To wizjoner

0
Podziel się:

Rosyjski odpowiednik Doliny Krzemowej będzie kopalnią złota.

Schwarzenegger chwali Miedwiediewa: To wizjoner
(Ambidanze/CC/Flickr)

Rosyjski odpowiednik Doliny Krzemowej będzie kopalnią złota dla zagranicznych inwestorów - ocenia gubernator Kaliforni.

Schwarzenegger, który przywiózł do Rosji grupę czołowych biznesmenów branży informatycznej z Doliny Krzemowej (m.in. Google, Intel, Microsoft)
, spotkał się z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

Przyjmując gubernatora Kalifornii w podmoskiewskiej rezydencji w miejscowości Gorki, prezydent Miedwiediew wyraził nadzieję, że współpraca przyniesie owoce. Schwarzenegger nazwał Miedwiediewa _ wielkim wizjonerem, kimś, kto ma wielką wizję kierunku, który powinna obrać Rosja. _

Gubernator Kalifornii, dawna gwiazda Hollywood, został zaproszony do Rosji przez prezydenta Miedwiediewa, który w czerwcu odwiedził Dolinę Krzemową. Miedwiediew zainicjował tworzenie na jej wzór rosyjskiego centrum - ośrodka innowacyjności w podmoskiewskiej miejscowości Skołkowo, dokąd amerykańska delegacja została zaproszona.

Schwarzenegger powiedział, że bardzo go ekscytuje ponowny przyjazd do Moskwy, którą odwiedził, gdy grał rolę radzieckiego milicjanta w filmie _ Czerwona Gorączka _ z 1988 roku._ - Nie sądziłem wówczas, że wrócę tu jako gubernator _ - powiedział. _ To prawdziwa przyjemność być tu znów i spotkać się z prezydentem _ - zaznaczył Schwarzenegger.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)