Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piractwo internetowe
17.12.2010 06:08

Ściągnęli 1,2 mld piosenek. Nielegalnie

Najnowsze dane pokazują, że internetowe piractwo w Wielkiej Brytanii ma się dobrze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sidewalk flying/CC/Flickr)

Z raportu British Recorded Music Industry wynika, że w tym roku około 7,7 mln brytyjskich internautów ściągało pirackie nagrania. W sumie brytyjska branża muzyczna straciła na tym 219 mln funtów - donosi _ BBC. _

Z danych wynika, że mimo istnienia aż 67 serwisów oferujących legalne nagrania, ponad trzy czwarte muzyki ściąganej z sieci na Wyspach to pliki umieszczone tam bez zgody posiadaczy praw autorskich. Co wiąże się z tym, że ani artyści, ani producenci nie otrzymują żadnych tantiem.

Amerykanie chcą walczyć z piractwem. Są skazani na porażkę? (RT, ang.):

Zdaniem analityków powodem porażki w wojnie z piractwem jest zbyt szybki rozwój technologii, który umożliwia skuteczne wymykanie się z sideł zastawianych na piratów przez organizacje broniące praw autorskich.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/mniej;piratujemy;ale;gospodarka;traci;miliardy,26,0,676122.html) Mniej piratujemy, ale gospodarka traci miliardy Ograniczenie piractwa komputerowego o 10 proc. podniosłoby PKB o 3 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t85958.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zdrojewski;zadowolony;bo;mniej;piratujemy,52,0,619572.html) Zdrojewski zadowolony, bo mniej piratujemy Polska została skreślona z Watch List - listy krajów, w których nie jest przestrzegane prawo autorskie.
Tagi: piractwo internetowe, piractwo, business news, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes, media, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz