Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Serbska Cerkiew oferuje aplikację do smartfonów

0
Podziel się

To nowoczesna wersja modlitewnika.

Serbska Cerkiew oferuje aplikację do smartfonów
(Robert Scoble/CC/Flickr)
bDXBVYmt

Mocno trwająca przy tradycji serbska Cerkiew dotrzymuje też kroku technologicznym nowinkom. Poinformowała, że wierni mogą ściągnąć z jej stron internetowych darmową aplikację do smartfonów, pozwalającą na korzystanie z modlitewnika.

Zbiór prawosławnych modlitw można ściągnąć ze strony Cerkwi serbskiej (www.spc.rs) na iPhone'a lub telefon wyposażony w system Android. Modlitwy będą dostępne w języku cerkiewnosłowiańskim, używanym w Cerkwi jako język liturgiczny - powiedział dziennikowi _ Politika _ współpracujący z eparchią belgradzką Milosz Antonijević.

- _ Jesteśmy w stanie przygotować aplikację po serbsku, ale decyzja należy do Cerkwi _ - dodał Antonijević.

bDXBVYmv

Aplikację opracowano z pomocą rosyjskich programistów i prawosławnego portalu religijnego www.pravoslavie.ru - dodała Cerkiew w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej.

Przeważająca większość z 7,1 mln Serbów wyznaje prawosławie.

Inne wiadomości o iPhonach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/manager/o/artykuly/60/t199740.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/uzytkownicy;iphona;oszaleli;na;punkcie;instagram,217,0,994521.html) Użytkownicy iPhona oszaleli na punkcie Instagram Instagram dobija do 15 milionów użytkowników, choć dostępny jest tylko na telefony Apple. To najpopularniejszy program do szybkiej obróbki i udostępniania zdjęć, w którym promuje się nawet Empik.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/184/t75704.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/iphony;bez;intifady;minister;sie;cieszy,43,0,859691.html) iPhony bez intifady. Minister się cieszy Apple wycofał aplikację Third Intifada (Trzecia Intifada). Użytkownicy iPadów i iPhone'ów nie będą mogli już z niej korzystać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t153315.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chinskie;wladze;zamykaja;falszywe;salony;firmy;apple,210,0,880594.html) Chińczycy podrabiali znane salony firmowe Chińskie władze zarządziły zamknięcie dwóch z pięciu fałszywych salonów firmy Apple.
bDXBVYmW
business news
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)