Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bmw
16.02.2013 20:37

Setki tysięcy samochodów BMW do naprawy w USA i Kanadzie

Dotychczas nie było doniesień o wypadkach spowodowanych usterką, którą zaczęli zgłaszać kierowcy. Bezpłatne naprawy mają się rozpocząć w tym miesiącu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(bikingshaun/CC BY 2.0/flickr)

Firma BMW wycofuje w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie do naprawy prawie 570 tys. samochodów, w których usterka złącza kabla akumulatora może spowodować zgaśnięcie silnika - poinformowała dziś amerykańska agencja bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA).

Naprawy wymagają samochody z serii 3 z lat 2007-2011, niektóre modele serii 1 z lat 2008-2012 i sportowe samochody Z4 z lat 2009-2011. BMW przyznała, że wie o jednej niegroźnej kolizji w Kanadzie, spowodowanej tą usterką. Bezpłatne naprawy mają się rozpocząć w marcu.

Zaledwie dzień wcześniej firma BMW poinformowała, że wycofuje w USA do naprawy ponad 30 tys. swoich SUV-ów X5, w których wyciek oleju może powodować awarię wspomagania hamulców. Chodzi o modele z lat 2007-2010, z ośmiocylindrowymi silnikami.

Podkreślono, że nie było dotychczas doniesień o wypadkach spowodowanych usterką, którą zaczęli zgłaszać kierowcy. Bezpłatne naprawy mają się rozpocząć w tym miesiącu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 30 tys. samochodów BMW do naprawy Firma BMW poinformowała, że wycofuje w USA do naprawy ponad 30 tys. swoich SUV-ów X5, w których wyciek oleju może powodować awarię wspomagania hamulców.
Zimowa jazda tylko dla odważnych Okazją do sprawdzenia swoich off-roadowych umiejętności będzie tegoroczna Zima z BMW w Tatrach.
Kryzys trwa, a Polacy kupują drogie auta Liderem w sprzedaży aut premium jest BMW, przed Mercedesem i Audi.
Tagi: bmw, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz