Notowania

biznes
09.09.2009 09:57

Singapur rajem dla biznesu. Polska gorsza od Rwandy

Eksperci Banku Światowego fatalnie oceniają łatwość założenia firmy i polski system podatkowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(StarvingFox/CC/Flickr)

Azjatyckie państwo jest liderem rankingu Banku Światowego _ Doing Business 2010 _.

Bank Światowy ocenił gospodarki 183 państw. Eksperci brali pod uwagę jak wygląda w nich m.in.: kwestia założenia firmy, zatrudnianie pracowników, dostępność kredytów i system podatkowy.

Czołówka zestawienia jest taka sama jak w 2009 roku. Ponownie najbardziej przyjaznym państwem okazał się Singapur. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Nowa Zelandia, Hong Kong i USA. W Europie najłatwiej jest być przedsiębiorcą w: Wielkiej Brytanii, Danii i Irlandii (5,6 i 7 miejsce w rankingu).

Polska tak jak przed rokiem została sklasyfikowana na 72 miejscy. Za Czarnogórą i przed Turcją. Bardziej przyjazne niż nad Wisłą warunki dla biznesu są m.in. na Mauritiusie i Fidżi oraz w: Arabii Saudyjskiej, Armenii, Gruzji, Omanie i Kazachstanie.

Autorzy raportu zauważają, że rekordowa liczba 131 krajów podjęła w tym roku działania na rzecz reformy swojego systemu gospodarczego. Najwięcej pozytywnych zmian odnotowano w: Rwandzie, Kirgizji, Macedonii i na Białorusi (awans z 82 na 58 pozycję).

Najgorsze warunki dla przedsiębiorców są w państwach afrykańskich: Republice Środkowoafrykańskiej, Republice Kongo i Gwinei Bissau.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ G20: Kryzys blokuje premie dla finansistów ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/g20;kryzys;blokuje;premie;dla;finansistow,68,0,528964.html )
* [ Niemcy nam zazdroszczą."Polnische wirtschaft" powodem do dumy? ]( http://news.money.pl/artykul/niemcy;nam;zazdroszcza;polnische;wirtschaft;powodem;do;dumy,154,0,529562.html )
* [ EBC i OECD korygują prognozy. Kryzys ustępuje szybciej? ]( http://news.money.pl/artykul/ebc;i;oecd;koryguja;prognozy;kryzys;ustepuje;szybciej,118,0,527990.html )
Tagi: biznes, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz