Notowania

samsung
14.02.2015 11:23

Skąd wzięły się nazwy największych korporacji IT?

Samsung w języku koreańskim oznacza "trzy gwiazdy", co miało oddawać potencjał i wielkość firmy, a HTC to inicjały założycieli firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(faungg's photo/Flickr (CC BY-ND 2.0))

* Samsung w języku koreańskim oznacza _ trzy gwiazdy _, co miało oddawać potencjał i wielkość firmy, twórca Apple lubi jabłka, a HTC to inicjały założycieli firmy. Oto zestawienie kluczowych marek branży IT, wyjaśniające pochodzenie ich nazw. *

Analiza wskazuje, że najlepsze nazwy firm są stosunkowo proste, wywołują pozytywne skojarzenia i budzą zaufanie - czytamy w zestawieniu przygotowanym przez portal The Next Web.

Samsung w języku koreańskim znaczy _ trzy gwiazdy _. Nazwa miała oddawać potencjał, siłę i wielkość, którą firma zamierzała osiągnąć w przyszłości. Samsunga założono w Korei Południowej w 1987 r., obecnie jest jednym z pięciu największych producentów elektroniki konsumenckiej.

Założyciel Apple, Steve Jobs, wybierając nazwę dla swojej nowej firmy, kierował się względami pragmatycznymi.

- _ Po pierwsze, lubię jabłka, a po drugie, Apple znajdowałoby się w książce telefonicznej nad firmą Atari, w której wtedy pracowałem _ - tłumaczył. Podobny pragmatyzm i prostota wpisały się na stałe w produkty, które po dziś dzień projektuje firma.

HTC, jeden z chińskich gigantów, produkujący urządzenia mobilne powstał w 1997 r. Nazwa firmy pochodzi od inicjałów dwojga założycieli, którzy wciąż nią kierują - H.T. Cho i Cher Wang.

Nazwa szwedzkiej firmy Spotify, oferującej dostęp do muzyki w strumieniu, powstała w wyniku zamieszania podczas burzy mózgów założycieli. Jeden z nich nie dosłyszał po prostu propozycji kolegi, interpretując ją właśnie jako _ spotify _, które nie istnieje w żadnym znanym języku. Daniel Ek i Martin Lorentzon upewniwszy się, że domena o takiej nazwie jest dostępna, nie wahali się długo i wybór padł na Spotify.

Amazon, gigant sprzedaży online, nazywał się początkowo Cadabra (od abrakadabra), jednak już po uruchomieniu sklepu, zmieniono nazwę na Amazon, odnosząc się tym samym do największej rzeki na naszej planecie. Nazwa świetnie oddaje ambicję szefa i założyciela firmy Jeffa Bezosa.

Google powstało jako celowe przeinaczenie terminu Googol, opisującego ogromną wartość - 10^100. Sergey Brin i Larry Page, zakładając swoją firmę, od samego początku postawili sobie za cel gromadzenie i przetwarzanie ogromnych zbiorów informacji, tak by uporządkować całą wiedzę dostępną ludzkości. Dziś wyszukiwarka firmy jest niekwestionowanym liderem rynku.

Microsoft założono w 1975 r. Jego nazwa miała oddawać obszar, w którym będzie działać firma - oprogramowanie (ang. software) i liczące układy elektroniczne (ang. microprocessor). Z połączenia tych dwóch angielskich wyrazów powstała nazwa Microsoft. Podobną strategię obrali założycieli Skype'a, słowo jest połączeniem słów niebo (ang. sky) i sieci typu P2P (ang. peer-to-peer network). Skyper'a skrócono właśnie do słowa Skype.

Nazwa Facebook jest związana z pierwszą grupą docelową jego użytkowników - studentów amerykańskich uczelni. Taki adres miała zwykle wewnętrzna, uczelniana sieć społecznościowa, dzięki której młodsi studenci znajdowali podstawowe informacje na temat swoich kolegów i życia akademickiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Najpierw Chiny, teraz Indie... Samsung traci kolejne rynki Koreański gigant został zdetronizowany przez lokalną firmę - Micromax.
Kto będzie rządził na mobilnym rynku? Kwartalne wyniki największych firm technologicznych na świecie są zwiastunem dużych zmian na rynku mobilnym.
Samsung coraz gorzej radzi sobie na mobilnym rynku Dystans, jaki dzieli ją od Apple, jest coraz większy.
Tagi: samsung, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, czołówki, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz