Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dreamliner
09.01.2013 18:40

Skutki kłopotów Dreamlinera dla Boeinga

Dreamliner był promowany jako nowoczesny, oszczędny i oczywiście bezpieczny. W ostatnich dniach w maszynach pojawiła się seria groźnych usterek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ostatnie kłopoty samolotu Dreamliner mogą okazać się nie tylko problemami technicznymi. Dla producenta tych maszyn - koncernu Boeing ostatnie usterki mogą skutkować spadkiem zaufania pasażerów.

Dreamliner był promowany jako nowoczesny, oszczędny i oczywiście bezpieczny. W ostatnich dniach w Dreamlinerach pojawiły się jednak: niewielki pożar i wyciek paliwa - to w USA, a także kłopoty z hamulcami - w Japonii.

Zdaniem części ekspertów, to nic wielkiego, małe wycieki paliwa zdarzają się dość często, a w przypadku nowych maszyn bardzo poważnie traktowana jest nawet najdrobniejsza usterka.

_ - Pożar jednak budzi zrozumiałe lęki - _ mówi amerykański analityk Mike Boyd: _ Boeing musi jednak uważać, bo takie zdarzenia nie wpływają dobrze na wizerunek i zaufanie klientów _. I dodaje, że Boeing ma poważnego konkurenta w postaci firmy Airbus.

Giełda na razie jest spokojna. Co prawda, akcje Boeinga w Nowym Jorku spadły wczoraj o prawie trzy procent, dziś odzyskiwały jednak straty.

Czytaj więcej w Money.pl
Awaria Dreamlinerów. Wysyłają je na przegląd Koncern Boeing stwierdził w kilku swoich samolotach Dreamliner problemy związane z nieszczelnymi przewodami paliwowymi, dlatego cała flota tych maszyn zostanie skierowana na przegląd.
Kolejna groźna awaria w Dreamlinerze Do wycieku paliwa doszło w Boeingu 787 Dreamliner japońskich linii Japan Airlines, który ruszał właśnie do startu z Bostonu do Tokio - informuje telewizja CNN.
Tagi: dreamliner, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz