Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sky Club ogłasza upadłość. Co z turystami?

0
Podziel się:

Anulowano wszystkie imprezy i wyloty. Od jutra rozpocznie się też awaryjna procedura sprowadzenia turystów do Polski.

Sky Club ogłasza upadłość. Co z turystami?
(Adrianlew/Dreamstime)

Zbankrutowało biuro podróży Sky Club. Na stronie internetowej biura pojawił się komunikat, w którym zarząd firmy informuje, że ze względu na brak środków finansowych nie jest w stanie prowadzić działalności.

Anulowano wszystkie imprezy turystyczne, a od jutra klienci, którzy mieli rozpocząć wakacje, nie wylecą na wypoczynek.

Sky Club o swojej sytuacji poinformował już Mazowiecki Urząd Marszałkowski. Rzeczniczka Urzędu Marta Milewska powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że na razie nie wiadomo, ilu klientów biura jest poza krajem:

_ - Nie otrzymaliśmy natomiast jeszcze ani informacji, ilu turystów przebywa poza granicami kraju, ani w jakich krajach ci turyści są. Te informacje mają niezwłocznie być do nas przekazane, mamy nadzieję, że jeszcze dzisiaj. Natomiast jutro rano powinien być złożony przez firmę wniosek o upadłość _ - mówiła.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARTY MILEWSKIEJ:

Źródło: IAR

Od jutra rozpocznie się awaryjna procedura sprowadzenia turystów do Polski. Kłopoty z powrotem mogą mieć klienci, którzy korzystali z usług firm Sky Club i Triada. Pomocy udzieli im marszałek województwa mazowieckiego:

_ - Nasi urzędnicy już w tym momencie są w stałym kontakcie z konsulami, ambasadorami, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ministerstwem Sportu i ubezpieczycielem biura podróży. Jak tylko uzyskamy te informacje, to rozpoczynamy udzielanie pomocy turystom _ - dodała Milewska.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARTY MILEWSKIEJ:

Źródło: IAR

Marta Milewska powiedziała, że gwarancja ubezpieczeniowa biura wynosi 25 milionów złotych. Nie wiadomo jednak, czy to wystarczy, bo nie wiadomo, ilu klientów biura jest za granicą.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny początek wakacji. Zginęło 30 osób W pierwszy wakacyjny weekend policja zatrzymała aż 1900 nietrzeźwych kierowców. Na drogach zginęło 30 osób.
To najgorsze dane od czterech lat. Firmy... W I półroczu 2012 r. działalność zakończyło w Polsce 417 firm. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2011.
Nie pojedziemy na wakacje, bo nie mamy za co 28 procent z nas na długi, wakacyjny wypoczynek się nie wybiera, a o urlopie dłuższym niż dwa tygodnie myśli tylko 15 procent rodaków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)