Notowania

leszek czarnecki
23.05.2012 16:15

Sky Tower już gotowe. Leszek Czarnecki triumfuje

Ponad 200 metrów wysokości, wieża widoczna z odległości kilkunastu kilometrów od miasta. Oto inwestycja, która pochłonęła 1,5 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sky Tower mat.pras.)

Ponad 200 metrów wysokości, wieża widoczna z odległości kilkunastu kilometrów od miasta. Oto inwestycja jednego z najbogatszych Polaków, która pochłonęła 1,5 miliarda złotych.

Dziś otwarcie Sky Towera. Po wielu perturbacjach i zmianach w projekcie, kompleks składa się z 3 połączonych budynków: trzypiętrowego podestu, w którym znajduje się galeria handlowa, budynku w formie 50-metrowej wieży, w której na poziomach od 28. do 48. znajdować się będą 184 apartamenty, a na reszcie biura oraz z 19-piętrowego, kaskadowego żagla.

Budowa wieżowca trwała w sumie nieco ponad 4 i pół roku. Kamień węgielny wmurowano 4 kwietnia 2008 roku. W listopadzie 2008 deweloper budynku, LC Corp, sprzedał projekt swojemu głównemu udziałowcowi Leszkowi Czarneckiemu. Ten ze względu na pogarszające się warunki inwestycyjne wstrzymał budowę obiektu na 6 miesięcy.

Budowa została wznowiona w czerwcu 2009 roku. Projekt był kilkukrotnie zmieniany, a jedną z bardziej elektryzujących wiadomości w mediach, były informacje o tym, jak wysoki będzie Sky Tower. W sumie po ukończeniu szklanej elewacji całkowita wysokość budynku wyniesie 212 metrów, a budynek nie będzie miał statusu najwyższego w Polsce. To miano nieprzerwanie należy do 231-metrowego Pałacu Kultury i Nauki.

Sky Tower już gotowe. Zobacz zdjęcia

  • fot: Sky Tower mat.pras.
  • fot: Sky Tower mat.pras.
  • fot: Sky Tower mat.pras.
  • fot: Sky Tower mat.pras. [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/sky-tower-juz-gotowe-zobacz-zdjecia-g555709.html)

Budynek usytuowany jest w dzielnicy Południe i widoczny jest niemal z każdej części Wrocławia. Ukończenie budowy planowane jest na listopad 2012. Ceny mieszkań zaczynają się o 10,5 tysiąca za metr.

Leszek Czarnecki to jeden z najbogatszych Polaków. Jeszcze w 2011 roku tygodnik Wprost szacował jego majątek na 7,5 miliarda złotych. W 2012 roku Forbes oszacował jego majątek na 4,3 miliarda złotych. Jednak, jak wyznaje w wydanej niedawno książce _ Biznes po polsku , satysfakcja jest zdecydowanie większa z tego, co się zrobiło, niż z tego, ile się zarobiło . - Pieniądze - _ podkreśla _ - należy traktować raczej w kategoriach miernika sukcesu niż głównego celu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Najdroższy adres na świecie Tu za sąsiada można mieć arabskiego szejka, ukraińskiego miliardera lub niejedną gwiazdę filmową. Oto najbardziej ekskluzywny adres w Londynie.
Deweloperzy mają się dobrze. Oto ich wyniki Okazuje się, że sytuacja deweloperów jest lepsza niż rok temu.
Ceny mieszkań spadły o 15 procent Najwięcej, bo nawet o 30 proc., w porównaniu z 2008 r. potaniały mieszkania z wielkiej płyty.
Tagi: leszek czarnecki, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz