Notowania

Przejdź na
bank
18.02.2009 11:13

Societe Generale na plusie. Ale może być trudniej

Francuski bank zanotował zyski w czwartym kwartale 2008 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Francuski bank zanotował zyski w czwartym kwartale 2008 roku. Ale spodziewa się, że ten rok nie będzie łatwy. *

Jak donosi B_ BC _ w ostatnich trzech miesiącach minionego roku Societe Generale zanotował 87 mln euro zysku. To spory postęp w stosunku do IV kwartału 2007roku, gdy bank stracił 3,35 mld euro. Tamten deficyt powstał jednak w wyniku strat spowodowanych przez jednego z maklerów.

ZOBACZ REPORTAŻ O SKANDALU W SOCIETE GENERALE (ang.):

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Jerome Kerviel dał się ponieść emocjom? ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/jerome;kerviel;dal;sie;poniesc;emocjom,159,0,318879.html )
* [ Sarkozy: Prezes Societe Generale powinien odejść ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/sarkozy;prezes;societe;generale;powinien;odejsc,141,0,317069.html )

W swoim oświadczeniu przedstawiciele banku napisali, że spodziewają się "sporych wyzwań w 2009 roku". Ostatnio wartość akcji Sg znacznie spadła, bo obawy inwestorów rodzi zaangażowanie banku w działalność w Europie Środkowej i Wschodniej.

Brytyjski serwis pisze o planach SG w Rosji. Bank zamierza zwolnić tempo swojej ekspansji w tym kraju z powodu kryzysu finansowego. Pomimo tego przedstawiciele francuskiej firmy przyznają, że Rosja ma spory potencjał.

* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
Tagi: bank, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz