Notowania

yahoo
19.02.2010 06:27

Sojusz Microsoftu z Yahoo - Bruksela na "tak"

Plan strategicznej współpracy obu firm zyskał akceptację Komisji Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Robert Scoble/cc/Flickr)

Plan współpracyobu firm zyskał akceptację Komisji Europejskiej.

Jak donosi BBC, KE stwierdziła, że umowa nie wpłynie znacząco na rynek przeglądarek internetowych w Europie, który w tej chwili jest w 90 proc. kontrolowany przez Google.

Microsoft liczy na to, że współpraca z Yahoo pozwoli zmienić ten stan rzeczy i zwiększyć udziały firmy w rynku. Zdaniem KE może tak stać się dzięki przejęciu Yahoo, co pozwoliłoby firmie stworzonej przez Billa Gatesa stać się silniejszym konkurentem dla Google.

W 2008 r. Microsoft zaproponował 47,5 mld dolarów za Yahoo, ale oferta została odrzucona.

Zobacz co szefowa Yahoo! mówi o umowie z Microsoftem (ang.):

Według Yahoo! dzięki umowie roczne przychody firmy zwiększą się o 500 mln dolarów, a koszty zmaleją o ok. 200 mln dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Microsoft kapituluje: Internet Explorer nie będzie jedyną alternatywą ]( http://manager.money.pl/news/artykul/microsoft;kapituluje;internet;explorer;nie;bedzie;jedyna;alternatywa,7,0,495367.html )
* [ Spadają zyski i przychody Microsoftu ]( http://manager.money.pl/news/artykul/spadaja;zyski;i;przychody;microsoftu,108,0,494956.html )
* [ Yahoo zwalnia i pracuje nad lepszym zarządzaniem ]( http://manager.money.pl/news/artykul/yahoo;zwalnia;i;pracuje;nad;lepszym;zarzadzaniem,198,0,445638.html )
Tagi: yahoo, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz