Notowania

solaris
16.10.2015 18:51

Solaris i Millennium Leasing dostarczą Warszawie 60 autobusów

Nowe autobusy zostaną wyposażone m.in. w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postojów na pętlach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Solaris Bus & Coach)

Konsorcjum Solaris Bus & Coach oraz Millennium Leasing podpisało z Miejskimi Zakładami Autobusowymi umowę na dostawę i 6-letnią dzierżawę 60 fabrycznie nowych autobusów Solaris Urbino. Wartość kontraktu to ponad 107 mln zł, podał Solaris.

Solaris dostarczy 60 niskopodłogowych, przegubowych pojazdów o długości osiemnastu metrów. Dzierżawa pojazdów została przewidziana na 71 miesięcy.

- Liczba Solarisów w naszej flocie dochodzi do tysiąca pojazdów - jest to marka zdecydowanie dominująca w Miejskich Zakładach Autobusowych. Mamy nadzieję, że kolejne autobusy z Bolechowa również będą spełniały wymagania nasze i pasażerów - powiedział prezes MZA Jan Kuźmiński.

Podobnie jak 80 Solarisów zamówionych przez MZA w maju tego roku, nowe autobusy zostaną wyposażone m.in. w panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację elektryczną przy włączonym silniku, a także podczas postojów na przystanku końcowym. W ten sposób uda się zmniejszyć zużycie paliwa w pojazdach, co jest istotne ze względu na wciąż rosnące zapotrzebowanie na energię. Jest to spowodowane coraz bardziej rozbudowanymi systemami monitoringu, pracą klimatyzacji i monitorów LCD.

Spółka podała, że w warszawskich autobusach zamontowane zostaną silniki DAF/PACCAR spełniające najnowszą normę emisji spalin Euro6 oraz skrzynie biegów Voith Diwa 6. Przewidziano także dodatkową przestrzeń dla wózków dziecięcych i inwalidzkich. Pasażerowie będą mogli korzystać z dobrze już znanych udogodnień Solarisów - klimatyzacji, ekranów informacyjnych LCD i ekologicznego oświetlenia LED. Bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy zapewni zaawansowany system monitoringu złożony z pięciu kamer zainstalowanych na zewnątrz i pięciu umieszczonych wewnątrz autobusu.

"Nowością będą urządzenia o nazwie alcolock uniemożliwiające uruchomienie pojazdu nietrzeźwym kierowcom. Do elementów dodatkowego wyposażenia należą przyciski przystanku na żądanie oznaczone napisem "STOP" nadrukowanym alfabetem Braille'a" - podano w także w komunikacie.

Pod koniec września br. Solaris zakończył dostawę 10 autobusów elektrycznych dla stolicy. Do końca roku do Warszawy trafi również 20 autobusów Urbino 12 i sześćdziesiąt Urbino 18.

Zobacz także: Inwestycje na kolei

Tagi: solaris, business news, strategie firm, manager, strategie, marketing i sprzedaż, z rynku, najważniejsze, czołówki, marketing i zarządzanie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz