Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Somfy inwestuje w Niepołomicach. W sumie ponad 50 mln euro

0
Podziel się

Rok wcześniej Somfy uruchomiła w Niepołomicach zakład produkcyjny.

Radosław Borkowski, szef Somfy w Polsce
Radosław Borkowski, szef Somfy w Polsce (Somfy)
bDXBHJrF

Francuska firma Somfy uruchomiła w Niepołomicach, Wschodnioeuropejską Platformę Dystrybucyjną (EEDP). Powierzchnia nowego centrum dystrybucyjnego, które docelowo obsłuży klientów z całej Europy Środkowo-Wschodniej, wynosi 4,5 tys. mkw. - podała firma.

Rok wcześniej Somfy uruchomiła w Niepołomicach zakład produkujący silniki elektryczne do żaluzji zewnętrznych, krat sklepowych, okiennic i okien.

"Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna w Niepołomicach będzie potężnym narzędziem logistycznym dla Somfy. Jego ogromna powierzchnia pozwoli skutecznie dystrybuować produkty na rynki wschodniej Europy" - powiedział dyrektor zarządzający Somfy Sebastien Fonta, cytowany w informacji spółki.

bDXBHJrH

Istniejąca od 1960 roku francuska firma Somfy działa na rynku automatyki przeznaczonej do budynków mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej. By realizować swoje inwestycje w Polsce, firma powołała spółkę Sopem, zakupiła teren o powierzchni 8,5 hektara w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. W 2013 roku firma informowała, że całość planowanych przez Somfy nakładów inwestycyjnych w niepołomickiej strefie ma wynieść łącznie około 55 mln euro.

bDXBHJsi
budownictwo
nieruchomości
business news
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)