Notowania

sony
09.06.2008 12:14

Sony ma nową taktykę na walkę z konkurencją

Prezes Sony zachęca swych menedżerów do odrobiny szaleństwa i kreatywnych działań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Jak podaje The Wall Street Journal, Sony ma nową taktykę na walkę z konkurencją w branży elektroniki użytkowej.

Howard Stringer, prezes koncernu, w trakcie zorganizowanej pod koniec maja w Tokio narady kadry kierowniczej zachęcał ponad tysiąc menedżerów pracujących na całym świecie do szybszych, bardziej zdecydowanych i innowacyjnych działań.

- _ Proszę was o to, abyście pozwolili sobie na nieco szaleństwa _ - powiedział prezes podczas jednego ze swoich przemówień. Również szef Sony zażądał bardziej ,,energicznego", ,,śmiałego" oraz ,,kreatywnego" podejścia do zarządzania firmą.

Jak do tej pory pomysły prezesa dotyczące reorganizacji działalności koncernu przyniosły oczekiwane efekty. Po trzech latach po objęciu tego stanowiska przez Stringera, Sony znowu zajmuje czołowe miejsce na rynku elektroniki użytkowej.

Zyski firmy wypracowane w roku fiskalnym, który skończył się 31 marca, były trzykrotnie wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 3,69 mld dolarów. Wpływy zwiększyły się natomiast o 7 proc. i wyniosły 88,7 mld dolarów. Ponadto Sony przewiduje, że w bieżącym roku fiskalnym wyniki finansowe będą bardzo dobre. Dzień po ogłoszeniu tych danych cena akcji Sony wzrosła na tokijskiej giełdzie o 9 procent.

Mimo dobrych wyników finansowych, Sony musi ciągle walczyć z coraz większą konkurencją, zwłaszcza na rynku telewizorów. Głównymi konkurentami w tej branży są takie firmy jak Samsung czy Vizio Inc.

Spore nadzieje na osiągnięcie sukcesu wiąże Sony z nowymi internetowymi usługami, które przygotowywane są na potrzeby najnowszej konsoli do gier wideo: Playstation 3. Za pomocą tych aplikacji możliwe będzie pobieranie z internetu filmów, programów telewizyjnych oraz muzyki. Jednak tego typu usługi oferuje już koncern Apple Inc. za pośrednictwem serwisu iTunes. Obecnie jest to najpoważniejszy rywal Sony na rynku elektroniki użytkowej.

Podczas spotkania z menedżerami w Tokio Stringer prosił swoich podwładnych, by - _ nie popadali w samozadowolenie _ i zwiększyli wysiłki na rzecz opracowywania i tworzenia nowych produktów.

Prezes zachęcał także pracowników Sony do innowacyjnych działań i wskazał trzy dziedziny, w których koncern mógłby odgrywać w przyszłości większą rolę: energia, medycyna i środowisko naturalne.

Szczegółowa strategia działania i rozwoju koncernu na najbliższe trzy lata ma zostać przedstawiona jeszcze w czerwcu.

Tagi: sony, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz