Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sony
11.10.2007 14:39

Sony w tym roku sprzeda ponad miliard produktów

Sprzedaż w trzecim kwartale wyniosła 3,108 mln euro, tj. wzrosła o 7 proc. rok do roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sprzedaż w trzecim kwartale wyniosła 3,108 mln euro, tj. wzrosła o 7 proc. rok do roku.

Dochód przed opodatkowaniem kształtował się na poziomie 384 mln euro, tj. spadł o 11 proc. rok do roku, co odzwierciedla bardzo dobry trzeci kwartał 2006 . Dochód netto wyniósł 267 mln euro. Zgodnie z oczekiwaniami firmy, rozszerzenie oferty telefonów w niskiej i średniej cenie w trzecim kwartale przyczyniło się do spadku średniej ceny sprzedaży do 120 euro.

„W trzecim kwartale firma Sony Ericsson konsekwentnie zwiększyła swoją wielkość produkcji (rok do roku), dzięki ofercie produktowej adresowanej do najszerszej w historii firmy grupy konsumentów. Sprzedaż telefonów z niższej i średniej półki takich jak W200 Walkman i prostych telefonów typu „mów i esemesuj" była głównym czynnikiem, który spowodował wzrost w trzecim kwartale. Dodatkowo wprowadzenie na rynek smartfonu P1 oraz telefonu Walkman W580 wzmocniło ofertę produktową telefonów zaawansowanych Sony Ericsson i spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony klientów", powiedział Miles Flint, prezes Sony Ericsson.

W trzecim kwartale roku firma Sony Ericsson konsekwentnie zwiększała udział na rynkach Ameryki Północnej i Łacińskiej, Europy Zachodniej. Ogłoszone wcześniej działania mające na celu wzmocnienie oferty produktowej poprzez rozpoczęcie budowy lokalnej fabryki telefonów w Indiach oraz centrum badań i rozwoju na licencji firmy Sagem, są prowadzone zgodnie z planem.

Firma Sony Ericsson przewiduje, że w roku 2007 na światowym rynku telefonów komórkowych znajdzie się ponad 1,1 mld produktów. W trzecim kwartale 2007, spółka odnotowała wzrost udziału w rynku o około 1 punkt procentowy (do poziomu ponad 9 proc.) w porównaniu z analogicznym okresem roku 2006.

Jak zakomunikowano na początku 2007 roku firma Sony Ericsson wypłaci spółkom macierzystym w trzecim kwartale br. łącznie 300 mln euro w formie dywidendy bądź dywidendy i umorzenia kapitału.

W trzecim kwartale br. firma Sony Ericsson ogłosiła zmianę na stanowisku prezesa firmy. Z dniem 1 listopada 2007 roku Miles'a Flinta zastąpi Hideki ‘Dick' Komiyama, obecnie pełniący funkcję Director, Chairman, Sony Electronics Inc., USA, oraz EVP Electronics Marketing and Sales Strategies, Sony Corporation, Japonia. Miles Flint pozostanie doradcą nowego prezesa do końca grudnia br. Biuro nowego prezesa będzie w siedzibie głównej w Londynie.

Tagi: sony, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz