Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jackson
17.03.2010 06:35

Sony zapłaci 200 mln dolarów rodzinie Jacksona

Koncern kupił prawa do wydawania płyt artysty na siedem lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Za 200 milionów koncern muzyczny wykupił od agentów zarządzających majątkiem piosenkarza prawa do wydawania jego płyt. Kontrakt będzie obowiązywał przez następne 7 lat.

Umowa mówi też o materiałach jeszcze nie publikowanych - bo i takie zostawił po sobie artysta, który zmarł w swoim domu w Los Angeles w wieku 50 lat.
BBC pisze, że wysokość kontraktu odzwierciedla ogromne zainteresowanie twórczością zmarłego gwiazdora. Śmierć spowodowała powrót jego muzyki do wszystkich rozgłośni globu. Od tragicznego wydarzenia 25 czerwca zeszłego roku Sony sprzedała już 31 milionów egzemplarzy albumów Michaela Jacksona.

Oczekiwana jest również gra wideo, kompilacja wideoklipów na płycie DVD oraz reedycja piątego w karierze artysty albumu _ Off the Wall _ z 1979 roku. Płyta jest uznawana za przełomowy moment w karierze Jacksona i początek jego światowego sukcesu. Sprzedaż światowa tej płyty wyniosła ponad 20 milionów egzemplarzy.

ZOBACZ, JAK MICHAEL JACKSON ZAPOWIADAŁ SWOJE OSTATNIE KONCERTY:

Dzięki nowemu kontraktowi przedstawicielom majątku Michaela Jacksona może udać się spłacić wielomilionowe długi zaciągnięte za życia artysty. Tym bardziej, że według mediów Jackson pozostawił po sobie dziesiątki nowych piosenek, które już niedługo mogą ujrzeć światło dzienne - pisze BBC.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: jackson, sony, prawa, kontrakt, muzyka, albumy, wydanie, nowe, piosenki, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz