Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Soros dał milion dolarów na rzecz legalizacji marihuany

0
Podziel się

Słynny miliarder uważa, że dochody z podatków za narkotyk zasilą budżet Kaliforni.

Soros dał milion dolarów na rzecz legalizacji marihuany
(Sebastian Derungs/World Economic Forum)
bEihunfp

Miliarder i filantrop George Soros przeznaczył milion dolarów na kampanię na rzecz zalegalizowania marihuany w Kalifornii - poinformował stanowy dziennik _ Sacramento Bee _.

Soros opublikował w dzienniku _ The Wall Street Journal _ artykuł, w którym wyjaśnia swoje poparcie dla inicjatywy zalegalizowania marihuany.

Zdaniem Sorosa legalna, opodatkowana sprzedaż narkotyku oszczędzi Kalifornijczykom kosztów związanych z jego zwalczaniem oraz nakładów na policję, agencję ds. narkotyków i innych przedstawicieli prawa oraz utrzymywanie w więzieniach osób skazanych za hodowlę konopi indyjskich, spożycie marihuany lub jej sprzedaż. Równocześnie dochody z podatków zasilą stanowy budżet.

bEihunfr

Miliarder - filantrop pisze, że _ tak jak poszczególne stany odwoływały prohibicję _, tak teraz powinny podjąć analogiczna inicjatywę wobec praw dotyczących marihuany.

Zwolennicy zalegalizowania marihuany zebrali jak dotąd około 3,8 mln dolarów - podał portal Yahoo News.

Tak zwana Propozycja 19, czyli projekt ustawy legalizującej _ rekreacyjne spożycie _ marihuany przez osoby powyżej 21 roku życia, będzie poddana w Kalifornii pod głosowanie 2 listopada. Według najnowszych sondaży poparcie dla tej inicjatywy spada - prawie połowa Kalifornijczyków jest przeciwna legalizacji narkotyku, a tylko 44 proc. ma zamiar głosować za przyjęciem Propozycji 19.

Wcześniej przeciw Propozycji 19 wypowiedzieli się przywódcy krajów Ameryki Łacińskiej zebrani na specjalnym jednodniowym szczycie w Kartagenie, na północy Kolumbii.

bEihunfx

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos, który był gospodarzem spotkania, powiedział, że zalegalizowanie marihuany w Kalifornii utrudni wspieraną przez rząd USA walkę z przemytem narkotyków z krajów, które są _ na linii ognia _ w wojnie przeciw przemysłowi narkotykowemu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t87243.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/soros;chce;wesprzec;romow;kilkoma;milionami,32,0,697376.html) Soros chce wesprzeć Romów kilkoma milionami Amerykański miliarder jest gotów wesprzeć program integracji Romów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/81/t73809.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/marihuana;bedzie;legalna;kalifornia;pyta;obywateli,149,0,694933.html) Marihuana będzie legalna? Kalifornia pyta obywateli Referendum w tej sprawie odbędzie się przy okazji wyborów do Kongresu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t75367.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/marihuana;trafila;do;reklamy;jako;lekarstwo,225,0,671457.html) Marihuana trafiła do reklamy, jako lekarstwo Według pierwszych informacji spot nie wywołał protestów publiczności.
bEihunfS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)