Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spam
03.12.2007 14:00

Spam zginie

Steven T. Kirsch pracuje nad najskuteczniejszą na świecie niszczarką spamu. Ma filtrować 99 proc. niechcianych wiadomości.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Steven T. Kirsch, jak donosi New York Times, pracuje nad najskuteczniejszą na świecie niszczarką spamu. Ma filtrować 99 proc. niechcianych wiadomości. *

Wszystkie wynalazki Kirscha są następstwem jego frustracji. Poprzednio udoskonalił tradycyjną mysz komputerową o czujnik optyczny, czyniąc ją bardziej funkcjonalną.

W 1997 roku uruchomił wyszukiwarkę internetową Infoseek, która szybko okazała się sukcesem, plasując się na trzecim miejscu na świecie pod względem popularności.

Realizując kolejne pomysły Kirsch zgromadził majątek o wartości 230 milionów dolarów i stał się jedną z bardziej wpływowych ludzi w branży internetowej oraz jednym z bardziej hojnych dobroczyńców w Dolinie Krzemowej.

Teraz, chcąc walczyć z zalewem niechcianych wiadomości e-mail, stworzył firmę Abaca, która pracuje nad skutecznym rozwiązaniem problemu z niechcianą pocztą elektroniczną.

Specjaliści z firmy Kirscha twierdzą, że ich wynalazek będzie w stanie wyeliminować do 99 proc. niechcianych wiadomości, a gdyby jego efektywność okazała się niższa niż zamierzona, producent gwarantuje zwrot pieniędzy.

| Powódź spamu |
| --- |
| - W trzecim kwartale 2007 roku 95 proc. e-maili to był spam (G DATA Security Labs) - Największą grupę spamu (17,3 proc.) stanowią reklamy Viagry oraz innych medykamentów (KasperskyLab) - Chiny odpowiadają za wysyłanie 1,7 proc. wszystkich spamowych wiadomości (najnowsze dane), podczas gdy w pierwszym kwartale 2006 r. z tego kraju pochodziła co piąta niechciana wiadomość reklamowa (21,1 proc.) - Z USA wysyłane jest 19,8 proc. całego światowego spamu - Polska odpowiada za 7,4 proc. światowego spamu. - Za 80 proc. spamu odpowiedzialne jest zaledwie ok. 200 firm i nieformalnych grup (Spamhaus) |

Jak dotąd Kirsch zainwestował w pracę nad Abacą ponad 5 mln dolarów. Zgodnie z biznesplanem pierwsze zyski z przedsięwzięcia mają pojawić się w połowie przyszłego roku.

Kirsch pracuje nad tym rewolucyjnym rozwiązaniem pod presją czasu. Minionego lata okazało się bowiem, że jest chory na rzadką odmianę raka. Lekarze dają mu kilka lat życia. Jeśli starczy mu czasu, pozostawi po sobie kolejny, ważny w codziennym życiu milionów ludzi wynalazek.

Tagi: spam, business news, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz