Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółki Skarbu Państwa. Nowy wiceprezes PERN

0
Podziel się

To jednoosobowa spółką Skarbu Państwa. To strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, należący do tzw. infrastruktury krytycznej.

Spółki Skarbu Państwa. Nowy wiceprezes PERN
(lagereek/Dreamstime)
bErvbxKd

Dariusz Zawadka, były dowódca jednostki specjalnej Grom, został powołany na stanowisko wiceprezesa Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) _ Przyjaźń _. Trzyosobowy zarząd nowej kadencji powołało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki.

Jak poinformował PERN, w zarządzie spółki pozostali: prezes Marcin Moskalewicz, pełniący te stanowisko od marca 2012 r. oraz wiceprezes Sławomir Stachowicz, w zarządzie spółki od 2004 r.

PERN podał, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki, powołujące zarząd nowej kadencji, odbyło się 30 października.

bErvbxKf

Dariusz Zawadka, który obecnie został wiceprezesem PERN, od września 2012 r. był dyrektorem biura bezpieczeństwa i prewencji w tej spółce, a od 15 kwietnia pełnił tam również obowiązki dyrektora biura strategii i rozwoju.

Zawadka w latach 1991-2004 oraz 2008-10 służył w jednostce Grom, gdzie - jak przypomniał w komunikacie PERN - _ przeszedł wszystkie szczeble kariery od operatora sekcji bojowej do dowódcy jednostki _. Uczestniczył w wielu operacjach zagranicznych. Był wielokrotnie odznaczony.

Po zakończeniu kariery wojskowej Zawadka był m.in. dyrektorem d.s. kontroli i bezpieczeństwa w PGE Energia Jądrowa oraz doradcą prezesa Przedsiębiorstwa Poszukiwań Złóż Ropy i Gazu _ Petrobaltic _.

Zawadka jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Akademii Obrony Narodowej, a także Canadian International Management Institute Harvard Business School-Management i studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej.

bErvbxKl

PERN jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. To strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, należący do tzw. infrastruktury krytycznej.

Spółka tłoczy ropę z Rosji (ok. 50 mln ton rocznie) do rafinerii polskich: PKN Orlen i Grupy Lotos oraz do rafinerii niemieckich - PCK Schwedt i Mider Spergau. Przesyła również surowiec tranzytem do gdańskiego Naftoportu, w którym posiada udziały.

PERN zarządza siecią ponad 2,6 tys. km rurociągów naftowych i paliwowych oraz bazami magazynowymi o łącznej pojemności ponad 3 mln metrów sześc.

Czytaj więcej w Money.pl

bErvbxKm
bErvbxKG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)