Notowania

Przejdź na
hiszpania
02.04.2010 06:23

Sponsorzy lgną do faworytów mundialu

Reprezentacja Hiszpanii pozyskała 80 mln dolarów dzięki zawartym kontraktom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(johnthescone/CC/Flickr)

O występach piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii na piłkarskich mistrzostwach świata wiele mówi powiedzenie: _ grali jak nigdy, przegrali jak zawsze _. Ekipa regularnie zaliczana do grona faworytów tylko raz w 1950 roku zajęła miejsce w pierwszej czwórce.

Jednak tym razem sytuacja wygląda inaczej. Aktualni mistrzowie, którzy w składzie mają takie gwiazdy jak: fernando Torresa z FC Liverpool czy Adresa Iniestę z FC Barcelone jadą do RPA w roli faworytów.

To przekłada się na zainteresowanie sponsorów. Jak informuje _ CNN _, do tej pory reprezentacja pozyskała już 80 mln dolarów z tytułu umów sponsorskich i sprzedaży praw telewizyjnych.

Kto wspiera drużynę z Półwyspu Iberyjskiego? Bank Banesto wyemitował specjalną kartę kredytową, a klientom, którzy wydadzą odpowiednią sumę mogą liczyć na darmową koszulkę reprezentacji.

Zobacz jak Hiszpanie chcą podbić RPA:

Bank zaoferował tez lokatę, której oprocentowanie będzie wyższe, jeżeli Hiszpania zdobędzie tytuł w RPA.

Sponorem drużyny jest tez Chevrolet. Piłkarze reprezentacji wystąpili w telewizyjnych spotach reklamujących amerykańską markę.

Raport Money.pl

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Mundial w RPA rozbudził nadzieje na boom ]( http://manager.money.pl/news/artykul/mundial;w;rpa;rozbudzil;nadzieje;na;boom,11,0,600075.html )
*
Tagi: hiszpania, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz