Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprywatyzują pocztę, bo jest coraz gorsza

0
Podziel się

Rząd w Londynie potwierdził plan sprzedaży większości udziałów w Royal Mail.

Sprywatyzują pocztę, bo jest coraz gorsza
(Sarah G.../CC/Flickr)
bEifCKyd

Vince Cable, minister przemysłu w rządzie Davida Camerona powiedział w rozmowie z _ BBC _, że nowa, niezależna od państwa firma będzie zajmowała się sortowaniem i dostarczaniem przesyłek.

Inwestorom zostanie zaproponowany pakiet większościowy w Royal Mail. Pozostała część udziałów trafi do pracowników. Zobowiązania emerytalne w stosunku do nich weźmie na siebie rząd. W rękach państwa pozostanie też wyodrębniona z firmy sieć urzędów pocztowych.

Nie została podjęta decyzja co do sposobu prywatyzacji._ BBC _donosi, że w grę wchodzi zarówno sprzedaż pakietu inwestorowi lub kilku firmom, jak i publiczna oferta.

bEifCKyf

Jaka przyszłość czeka Royal Mail? Zobacz reportaż ITNNews (ang.):

Przeciw pomysłom protestują związkowcy w centrali CWU. Ich zdaniem ich realizacja doprowadzi do _ zdewastowania _ rynku usług pocztowych. Efektem będą podwyżki cen i zwolnienia pracowników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t83452.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/royal;mail;ma;nowa;bron;w;wojnie;ze;zwiazkami,165,0,547749.html) Royal Mail ma nową broń w wojnie ze związkami Potencjalne straty w czasie strajku pocztowców mogą sięgnąć 1,5 mld funtów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t89234.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/eko-sukces;na;wyspach;foliowki;wyszly;z;mody,190,0,665278.html) Eko-sukces na Wyspach: foliówki wyszły z mody W brytyjskich hipermarketach klienci używają o połowę mniej toreb niż cztery lata temu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/238/t90862.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/333;brytyjskie;puby;zmienia;wlasciciela,35,0,659747.html) 333 brytyjskie puby zmienią właściciela Firma Mitchells & Butlers sprzedaje swoje lokale za 373 mln funtów.
bEifCKyG
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)