Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Maciej Czujko
|

Sprzedawca odzieży traci na mrozach

0
Podziel się:

Zima w Wielkiej Brytanii obniżyła sprzedaż firmy Alexon Group. Ludzie nie wychodzą do sklepów.

Sprzedawca odzieży traci na mrozach
(PAP/EPA)

Zima w Wielkiej Brytanii zmniejszyła zyski firmy Alexon Group. Wyprzedaże organizowane przez sprzedawcę odzieży damskiej nie przyniosły oczekiwanych wyników.

Zysk z tegorocznych wyprzedaży świątecznych jest o 1,5 miliona dolarów mniejszy niż rok temu. Akcje damskiej firmy odzieżowej spadły o 17 procent.

Firma od 23 listopada do 18 grudnia tego roku zarobiła 19,9 proc. mniej niż w tym samym okresie 2009 roku. Alexon tłumaczy, że silne mrozy miały szczególny wpływ na jego klientelę, do której należą raczej ludzie dojrzalsi. To oni najczęściej zostają domu, gdy jest zbyt zimno. Dodatkowo przez pogodę niektóre ze sklepów firmy były zamknięte przez kilka dni.

Firma zapewnia, że już rozmawiała z bankami, które inwestują jej działalność. Szefowie Alexon twierdzą, że pożyczkodawcy oferują konstruktywne wsparcie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t126436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/atak;zimy;jest;drogi;stac;nas;na;55;dni;odsniezania,181,0,736437.html) Atak zimy jest drogi. Stać nas na 55 dni odśnieżania Jeśli pieniędzy zabraknie, GDDKiA może sięgnąć do rezerw.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t123461.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dwa;miliony;mieszkancow;kijowa;bez;ogrzewania,182,0,725942.html) Dwa miliony mieszkańców Kijowa bez ogrzewania Najbogatsze dzielnice miasta, czyli centralne, nie mają problemu z ciepłem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)