Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
toyota
21.01.2015 08:59

Sprzedaż samochodów na świecie. Toyota na szczycie w 2014 roku

Toyota publikując dane handlowe zastrzegła, że prognozy na 2015 rok są gorsze, a koncern spodziewa się spadku sprzedaży rok do roku o 1 proc.

Podziel się
Dodaj komentarz
(David Villarreal Fernández/CC/Flickr)

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota sprzedał w 2014 roku 10,2 mln samochodów na całym świecie, nieznacznie wyprzedzając drugiego w tym zestawieniu niemieckiego Volkswagena z 10,1 mln sprzedanych aut - poinformowała agencja Associated Press.

Na trzecim miejscu znalazł się General Motors, który w 2014 roku sprzedał 9,9 mln samochodów.

Toyota publikując dane handlowe zastrzegła, że prognozy na 2015 rok są gorsze, a koncern spodziewa się spadku sprzedaży rok do roku o 1 proc. Jednak agencja AP zwraca uwagę, że przekroczenie liczby 10 mln sprzedanych samochodów w ciągu 12 miesięcy to bardzo dobry wynik, ponieważ konkurencja w branży motoryzacyjnej ciągle rośnie, a producenci zmuszeni są do szukania nowych rynków zbytu dla swych produktów.

W stosunku do 2013 roku japoński producent odnotował w 2014 roku wzrost sprzedaży o 6 proc. na rynku amerykańskim, 13-procentowy wzrost w Chinach i 10-procentowy w Brazylii.

Agencja AP przypomina, że do 2008 roku największym producentem samochodów na świecie był koncern GM, który dzierżył pozycję lidera przez siedem dekad.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: toyota, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, marketing i sprzedaż, z rynku, marketing i zarządzanie, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz