Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mariusz Błoński
|

Sprzedaż gier wideo rośnie

0
Podziel się:

W czerwcu bieżącego roku w USA sprzedano gry wideo o łącznej wartości 1,1 miliarda USD.

Sprzedaż gier wideo rośnie

W czerwcu bieżącego roku w USA sprzedano gry wideo o łącznej wartości 1,1 miliarda USD.

Oznacza to 31-procentowy wzrost rok do roku i 35% zwiększenie sprzedaży w porównaniu z majem 2007. To nie tylko olbrzymi wzrost, ale i dobra prognoza na przyszłość, gdyż początek lata to tradycyjnie okres słabszej sprzedaży gier.

Lepiej sprzedają się nie tylko gry, ale i konsole najnowszej generacji. Podobnie jak od kilku miesięcy, na czele wciąż pozostaje Nintendo Wii. W czerwcu sprzedano 381 800 sztuk tej konsoli, czyli o 13% więcej, niż w maju. Najchętniej kupowaną grą było Mario Party 8 dla Wii. Sprzedano niemal 427 000 kopii tej gry.

Na drugim miejscu ponownie uplasował się Xbox 360 Microsoftu. Klienci kupili 198 400 sztuk tej konsoli, co w porównaniu z majem oznacza 28-procentowy wzrost. Sony sprzedało 98 500 PlayStation 3, czyli o 20 procent więcej, niż w maju.

Największą popularnością cieszyły się gry na Wii. Aż sześć spośród dziesięciu najchętniej kupowanych tytułów przeznaczone było dla tej konsoli. Z tego producentem pięciu jest samo Nintendo. Jedynie „Resident Evil 4” to produkt innej firmy - Capcomu. Trzy pozostałe gry z czołowej dziesiątki przeznaczone są na konsolę Xbox 360, a jedna na... PlayStation 2.

Wyniki sprzedaży gier wydają się potwierdzać opinię, że klienci kupujący PlayStation 3 traktują konsolę głównie jako... tanią alternatywę dla odtwarzaczy Blu-ray.

business news
manager
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)