Notowania

sprzedaż piwa
04.08.2013 13:56

Sprzedaż piwa. Ten sezon nie będzie dobry z powodu... upałów

W ubiegłym roku sprzedaż piwa w kraju wzrosła o ponad 4 procent. Polacy wypili łącznie prawie 38 milionów hektolitrów trunku. Obecny sezon nie będzie tak dobry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(.shock/Dreamstime)

Upał wrogiem producentów piwa? Wydawało się to mało prawdopodobne, ale jednak browary i restauratorzy potwierdzają ten fakt. Temperatura powyżej 30 stopni wpływa na mniejsze zainteresowanie złocistym napojem..

Danuta Gut ze Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie przyznaje, że sprzedaż piwa jest bardzo uzależniona od warunków atmosferycznych. _ Dobra pogoda jest najlepszym dyrektorem sprzedaży w browarach. Jednak kiedy termometry wskazują 37-38 stopni to sprzedaż piwa znacząco spada _ - mówi Danuta Gut.

W ubiegłym roku sprzedaż piwa w kraju wzrosła o ponad 4 procent. Polacy wypili łącznie prawie 38 milionów hektolitrów trunku. Obecny sezon nie będzie tak dobry.

Danuta Gut przyznaje, że to oczywiście to nie tylko efekt kilkunastu upalnych dni, ale braku wielkich wydarzeń sportowych i przede wszystkim odczuwalnego spowolnienia gospodarczego. - _ Optymizm konsumencki bardzo się obniżył. Ta atmosfera unoszącego się kryzysu powoduje, że konsumenci piwa również powściągliwie robią zakupy _ - przyznaje Danuta Gut. Związek Browary Polskie szacuje, że wzrost sprzedaży o jeden procent będzie w tym roku sukcesem.

Szacuje się, że ponad 50 procent rocznej sprzedaży piwa przypada na okres od maja do września.
W całym 2012 roku Polacy wydali na piwo ponad 21 miliardów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowe upały w Europie Środkowej Najgorętszą stolicą był Budapeszt, słupek rtęci pokazał tam 38,5 st. w cieniu.
Gwałtowne burze, już sześć osób rannych Podczas burzy w miejscowości Dobryłów (Lubelskie) drzewo przewróciło się na busa.
Grozi nam udar. Lekarze ostrzegają Zgodnie z prognozami synoptyków dziś i w kolejnych dniach w wielu regionach Polski temperatura może przekroczyć 30 st. C.
Tagi: sprzedaż piwa, upał, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, marketing i sprzedaż, gospodarka polska, marketing i zarządzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz