Notowania

Przejdź na
stanford
09.04.2009 06:27

Stanford płacze: To nie jest piramida finansowa

Oskarżony o oszustwa miliarder zapewnia, że nie zrobił niczego złego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Oskarżony o wielomiliardowe oszustwa miliarder zapewnia, że nie stworzył piramidy finansowej.

Jak przypomina _ CNN _ teksański biznesmen jest podejrzewany przez władze USA o malwersacje na sumę 9,2 mld dolarów.

Sam główny zainteresowany gwałtownie temu zaprzecza. _ - Chciałbym umrzeć i pójść do piekła, jeżeli to jest piramida finansowa _ - mówi człowiek klasyfikowany na 205 miejscu listy najbogatszych Amerykanów _ Forbesa _. Dziennikarze telewizji ABC podkreślają, że w czasie emocjonalnej rozmowy miliarder płakał.

Piramida finansowa to system, w którym pieniądze nowych inwestorów są wykorzystywane bezprawnie do spłacenie tych, którzy zainwestowali wcześniej.

Aktywa Stanforda i jego grupy finansowej - mającej siedzibę na karaibskiej wyspie Antigua - są zamrożone. Zajęto m.in. sześc prywatnych odrzutowców. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd prowadzi dochodzenie w sprawie domniemanego oszustwa.

ZOBACZ ROZMOWĘ Z ALLENEM STANFORDEM (ABC, ang.):

Stanford zapowiedział, że tworzy team prawników, którzy będą walczyć o jego dobre imię. Sam nie zamierza być bezczynny. Amerykański serwis opisuje sytuację, w której pytany o zarzuty prania pieniędzy dla meksykańskich karteli narkotykowych, biznesmen grozi dziennikarzowi pobiciem.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Stanford oszukał fiskusa. Na 226 mln dolarów ]( http://manager.money.pl/news/artykul/stanford;oszukal;fiskusa;na;226;mln;dolarow,109,0,435309.html )
* [ Jak zostać Madoffem albo Stanfordem - poradnik ]( http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/jak;zostac;madoffem;albo;stanfordem;-;poradnik,246,0,432630.html )
Tagi: stanford, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz