Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Starbucks ostrzega: kawa będzie drożeć

0
Podziel się:

Amerykańska sieć kawiarni nie podnosi prognoz zysków, mimo rosnącej sprzedaży.

Starbucks ostrzega: kawa będzie drożeć
(MissTurner/CC/Flickr)
bEJXvayJ

Amerykańska sieć kawiarni nie podnosi prognoz zysków, mimo rosnącej sprzedaży i świetnych, ostatnich wyników.

Powód? Starbucks zapowiedział, że wzrost kosztów kawy będzie miał spory i negatywny wpływ na tegoroczny wynik - donosi _ BBC _.

Ostatnio opublikowane rezultaty finansowe za IV kwartał 2010 r. okazały się bardzo dobre. Firma zarobiła na czysto 347 mln dolarów. O 44 proc. więcej niż przed rokiem.

bEJXvayL

Inwestorów może jednak niepokoić wzrost kosztów. A za to odpowiada przede wszystkim wzrost cen kawy. Hurtowe ceny ziarna wzrosły o prawie trzy czwarte od zeszłego lata. Silny wzrost napędzały: zła pogoda w Kolumbii i obawy o wpływ chorób roślinnych na zbiory. Do tego doszedł rosnący popyt.

Zobacz także: Starbucks ma wiernych fanów. Posłuchaj jak brzmi Starbucks Rap:
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t87348.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mala;czarna;w;cenie;kawa;drozeje;na;gieldach,147,0,674451.html) Mała czarna w cenie, kawa drożeje na giełdach Ceny ziarna na światowych rynkach są najwyższe od trzynastu lat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t26363.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/mala;czarna;bedzie;drozsza;herbata;tez,254,0,580606.html) "Mała czarna" będzie droższa, herbata też Ceny kawy i herbaty na półkach i w kawiarniach pójdą w górę o 10 do 15 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t34308.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/tysiace;traca;prace;kawowy;gigant;walczy;z;recesja,52,0,423220.html) Tysiące tracą pracę. Kawowy gigant walczy z recesją Starbucks zwolni 6700 pracowników i zamknie 300 lokali.
bEJXvazm
business news
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)