Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Satalecki
|

Starbucks znika z Australii. Jest za słaby

0
Podziel się:

Po ośmiu latach obecności na tym kontynencie zamkną 75 proc. kawiarni.

Starbucks znika z Australii. Jest za słaby
(PAP/EPA)

Za 5 dni zniknie 75 proc. kawiarni Starbucks w Australii. Powód? Mieszkańcy kontynentu znają się na kawie.

Jak podała agencja Bloomberg największa sieć kawiarni na świecie -Starbucks - do 3 sierpnia zamknie 61 z 84 kawiarni w Australii. Powód wydaje się prozaiczny: spółka nie doceniła australijskich konsumentów.

Trochę to dziwne, ale dopiero po 8 latach obecności na kontynencie (pierwsza kawiarnia powstała w lipcu 2000 r. w Sydney) firma zdała sobie sprawę, że przegrywa walkę z tamtejsza wysoką kulturą picia kawy.

Australijczycy, podobnie jak Europejczycy, preferują bowiem kawę mocną, a ta sprzedawana jest często w niższych cenach niż w Starbucks, a jej jakość przewyższa tę sieciową. Podobnie jak w Polsce - dominującą rolę odgrywają tu małe, wyspecjalizowane kawiarnie, do których w porannych kolejkach Australijczycy potrafią stać nawet kilkanaście minut.

_ - Australia jest bardzo zaawansowana w parzeniu kawy. Są miejsca, gdzie robi się ją naprawdę dobrze i lepiej niż w Starbucks _ - mówi zwycięzca konkursu na najlepszego baristę na świecie w 2003 r. Paul Bassett.

_ - Rynek kaw o wyspecjalizowanych smakach rośnie o wiele szybciej niż zwykłej. Konsumenci mają coraz bardziej wyczulony smak _ - dodaje.

Lokalna gazeta Melbourne - _ The Age­ _ - publikuje codziennie przewodnik dla miłośników małej czarnej, wybierając najlepsze kawy w mieście.

ZOBACZ TAKŻE:

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)