Notowania

apple
20.06.2009 08:29

Steve Jobs wraca do pracy po przeszczepie

Prezes Apple około 2 miesięcy temu przeszedł operację przeszczepu wątroby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Współzałożyciel i prezes firmy komputerowej Apple Steve Jobs około 2 miesięcy temu przeszedł operację przeszczepu wątroby, ale jeszcze w tym miesiącu ma wrócić do pracy - poinformował w sobotę dziennik _ Wall Street Journal _.

Jobs, któremu w 2004 r. usunięto nowotwór trzustki, na początku 2009 roku udał się na półroczne zwolnienie lekarskie, powołując się na stan zdrowia.

_ Wall Street Journal _ pisze, powołując się niesprecyzowane źródła, że być może początkowo Jobs będzie pracował w niepełnym wymiarze godzin, a codziennymi zadaniami będzie nadal kierował dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych Tim Cook.

Według gazety, niektórzy członkowie kierownictwa Apple wiedzieli o operacji 54-letniego Jobsa, którą przeprowadzono w Tennessee, i co tydzień byli informowani o jego stanie przez lekarza.

Od kiedy Jobs przeszedł operację usunięcia nowotworu trzustki, wszelkie doniesienia o stanie jego zdrowia powodują znaczne zmiany kursu akcji Apple. Szczególne zainteresowanie, jakim inwestorzy i analitycy obdarzają jego osobę, wynika z faktu, że jest on postrzegany jako wizjoner w dziedzinie technologii i marketingu, a jego rola w Apple jest dużo większa niż prezesów innych spółek. W ciągu ostatniej dekady udało mu się przemienić przynoszącego straty producenta komputerów Macintosh w wytwórcę popularnych na całym świecie gadżetów, takich jak iMac, iPod czy iPhone.

W sierpniu ubiegłego roku agencja Bloomberga omyłkowo opublikowała nekrolog przygotowany na wypadek śmierci Jobsa.

* [ Nowy Apple już w sklepach. Powtórka gorączki? ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/nowy;apple;juz;w;sklepach;powtorka;goraczki,95,0,483167.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: apple, jobs, przeszczep, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz