Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Steve Jobs wraca do pracy po przeszczepie

0
Podziel się:

Prezes Apple około 2 miesięcy temu przeszedł operację przeszczepu wątroby.

Steve Jobs wraca do pracy po przeszczepie
(PAP / EPA)

Współzałożyciel i prezes firmy komputerowej Apple Steve Jobs około 2 miesięcy temu przeszedł operację przeszczepu wątroby, ale jeszcze w tym miesiącu ma wrócić do pracy - poinformował w sobotę dziennik _ Wall Street Journal _.

Jobs, któremu w 2004 r. usunięto nowotwór trzustki, na początku 2009 roku udał się na półroczne zwolnienie lekarskie, powołując się na stan zdrowia.

_ Wall Street Journal _ pisze, powołując się niesprecyzowane źródła, że być może początkowo Jobs będzie pracował w niepełnym wymiarze godzin, a codziennymi zadaniami będzie nadal kierował dotychczasowy dyrektor ds. operacyjnych Tim Cook.

Według gazety, niektórzy członkowie kierownictwa Apple wiedzieli o operacji 54-letniego Jobsa, którą przeprowadzono w Tennessee, i co tydzień byli informowani o jego stanie przez lekarza.

Od kiedy Jobs przeszedł operację usunięcia nowotworu trzustki, wszelkie doniesienia o stanie jego zdrowia powodują znaczne zmiany kursu akcji Apple. Szczególne zainteresowanie, jakim inwestorzy i analitycy obdarzają jego osobę, wynika z faktu, że jest on postrzegany jako wizjoner w dziedzinie technologii i marketingu, a jego rola w Apple jest dużo większa niż prezesów innych spółek. W ciągu ostatniej dekady udało mu się przemienić przynoszącego straty producenta komputerów Macintosh w wytwórcę popularnych na całym świecie gadżetów, takich jak iMac, iPod czy iPhone.

W sierpniu ubiegłego roku agencja Bloomberga omyłkowo opublikowała nekrolog przygotowany na wypadek śmierci Jobsa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)