Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk okupacyjny w spółce TK Telekom. Powód? "Zastraszanie i nękanie pracowników"

0
Podziel się:

Powód? Zastraszanie i nękanie pracowników.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (Jan Kucharzyk/East News)

Związki zawodowe działające w należącej do PKP spółce TK Telekom rozpoczęły okupację siedziby spółki - poinformował w czwartek późnym wieczorem rzecznik prasowy NSZZ _ Solidarność _Marek Lewandowski. Zarząd spółki nie rozumie wczorajszej decyzji o rozpoczęciu strajku okupacyjnego. Zaznaczamy, że strajk ten jest nielegalny - czytamy w komunikacie przesłanym przez spółkę.

Aktualizacja: 9:00._ _

_ - Powodem naszej determinacji jest realizowana w ostatnich dniach polityka zastraszania i nękania pracowników spółki przez bezpośrednich zwierzchników służbowych celem wymuszenia decyzji o przystąpieniu do Programu Dobrowolnych Odejść (PDO), którego termin upływa w dniu 06.02.2015 roku _ - napisał w oświadczeniu Krajowy Komitet Protestacyjno-Strajkowo Związków Zawodowych działających w Spółce TK Telekom.

Według Komitetu, który podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji protestacyjno-okupacyjnej w siedzibie spółki, doszło do złamania ustaleń zawartych między związkowcami a zarządem firmy ws. realizacji kolejnego PDO.

_ - Naszym zdaniem realizowany PDO służyć ma zwolnieniu 91 spośród 495 zatrudnionych obecnie pracowników dla ułatwienia procesu sprzedaży spółki przez Właściciela, to jest PKP S.A. Zarząd po raz kolejny odmówił podpisania projektu Paktu Gwarancji Pracowniczych. Powyższe działania mają na celu doprowadzenie do sprzedaży spółki z jak najmniejszym stanem zatrudnienia bez osłon socjalnych _ - ocenili w oświadczeniu związkowcy.

Jak poinformował Komitet, od godzin porannych w dalszym ciągu oczekuje w siedzibie firmy na podjęcie rozmów przez zarząd. Operator telekomunikacyjny TK Telekom zarządza teleinformatyczną siecią liczącą blisko 30 tys. km linii. Sieć łączy ponad 300 miejscowości oraz setki instytucji, przedsiębiorstw i domów.

Zarząd TK Telekom nie kryje zaskoczenia okupacją. W przesłanym do Money.pl komunikacie czytamy: _ Zarząd nie rozumie wczorajszej decyzji o rozpoczęciu strajku okupacyjnego. Zaznaczamy, że strajk ten jest nielegalny. _
_ W spółce trwa obecnie PDO, a jego warunki są bardzo atrakcyjne - osoba, która zdecyduje się skorzystać z PDO może otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostateczny kształt Programu został uzgodniony ze Stroną Społeczną czego wynikiem jest podpisane przez obie strony Porozumienie. W tym tygodniu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom strony społecznej Spółka ogłosiła drugi termin składnia wniosków _.

PKP chce zamknąć sprzedaż TK Telekom do końca pierwszego półrocza 2015 r. W październiku zaprosiła potencjalnych inwestorów do negocjacji w procesie kupna 100 proc. udziałów w spółce. Pierwsza próba prywatyzacji TK Telekom została przerwana na początku 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)