Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk lufthansy
21.03.2013 08:01

Strajk Lufthansy potrwa do południa

Od godziny 05.00 strajkować będzie personel tych niemieckich linii lotniczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*To będzie trudny dzień dla pasażerów Lufthansy. Od godziny 05.00 strajkować będzie personel tych niemieckich linii lotniczych. Z dzisiejszego rozkładu Lufthansy wypadły już setki lotów. *

Strajk obejmuje największe niemieckie lotniska - we Frankfurcie nad Menem, w Monachium, Duesseldorfie, Hamburgu, Berlinie i Kolonii. Władze Lufthansy już wczoraj przygotowały długą listę lotów, które trzeba było odwołać. Znalazło się na niej blisko 500 połączeń, głównie na trasach krajowych i europejskich. Wśród anulowanych lotów znalazło się także wiele rejsów do Polski.

Strajk ma trwać do południa, ale jego skutki będą odczuwalne przez cały dzień, a być może także jutro.

W akcji biorą udział pracownicy obsługi naziemnej oraz część personelu pokładowego. Ich związek zawodowy chce w ten sposób zwiększyć presję na władze firmy przed zaplanowanymi na jutro rozmowami o podwyżkach.

Czytaj więcej w Money.pl
Utrudnienia na lotniskach. Odwołali loty Na swej stronie internetowej Lufthansa umieściła listę anulowanych lotów z i do Frankfurtu nad Menem oraz Monachium.
Rozszerzają strajk. Stąd nie wylecisz Rano stewardzi i stewardesy strajkowali we Frankfurcie nad Menem i w Berlinie, o godz.13 strajk rozpoczął się w Monachium.
Kolejna groźba zakłóceń w ruchu samolotów Personel naziemny Lufthansy przeprowadzi w czwartek w niemieckich portach lotniczych strajki ostrzegawcze przed wyznaczoną na piątek kolejną rundą rozmów z zarządem spółki.
Tagi: strajk lufthansy, lufthansa, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz