Notowania

belgia
16.05.2013 09:52

Strajk na belgijskim lotnisku. Dogadali się?

Pracownicy firmy bagażowej Swissport zakończyli strajk na brukselskim lotnisku Zaventem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS)

Pracownicy firmy bagażowej Swissport zakończyli strajk na brukselskim lotnisku Zaventem - poinformowała belgijska agencja Belga, powołując się źródła związkowe.

Rozmowy między związkowcami i zarządem Swissport zakończyły się w końcu porozumieniem. Negocjatorem była belgijska minister pracy Monica De Coninck.

Swissport jest największą firmą bagażową na lotnisku w Brukseli - zatrudnia 1,5 tys. osób. Związki zawodowe tłumaczyły, że strajkują, bo pracownicy są za bardzo obciążeni pracą, a porozumienia ws. zmniejszenia tego obciążenia nie są respektowane.

Strajk rozpoczął się w niedzielę i spowodował ogromny chaos na lotnisku Zaventem. Wiele lotów zostało opóźnionych lub odwołanych. Wielu pasażerów godzinami czekało na swe bagaże, a wielu na nie się nie do czekało. Teraz w terminalach leżą tysiące walizek.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk w Izraelu. Chodzi o porozumienie z Unią Pracownicy izraelskich linii lotniczych El Al, Arkia i Israir rozpoczęli w niedzielę rano strajk.
Loty będą wstrzymane na ośmiu lotniskach Verdi poinformował w piątek, że akcja protestacyjna obejmie osiem lotnisk, w tym największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie nad Menem.
Air France ukarane za dyskryminację pasażerki Kiedy samolot przygotowywał się do startu na lotnisku w Nicei, kobieta została poproszona o opuszczenie pokładu.
Tagi: belgia, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz