Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
16.01.2013 12:50

Strajk pracowników Peugeota-Citroena po zapowiedzi zwolnień

PSA Peugeot-Citroen, największy francuski producent samochodów, w zeszłym roku zapowiedział redukcję zatrudnienia o ok. 8 tys. osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RainerPlendl/iStockphoto)

Około 300 pracowników koncernu Peugeot-Citroen zablokowało dziś produkcję i rozpoczęło okupację zakładów w Aulnay-sous-Bois, na północy Francji, protestując przeciwko planowanym zwolnieniom.

Jak poinformowała CGT, jedna z dwóch największych central związkowych w kraju, strajkującym udało się _ sparaliżować _ pracę fabryki, choć w akcji bierze udział niewielki odsetek wszystkich zatrudnionych. Zarząd koncernu nie skomentował doniesień o proteście.

PSA Peugeot-Citroen, największy francuski producent samochodów, w zeszłym roku zapowiedział redukcję zatrudnienia o ok. 8 tys. osób oraz zamknięcie zakładów w Aulnay-sous-Bois.

W reakcji rząd Francji zaproponował, że wyznaczona przez niego firma przejmie zagrożoną fabrykę i utrzyma w niej 600 stanowisk pracy, oraz zaoferował koncernowi pożyczkę w wysokości 7 mld euro. Trwają rozmowy zarządu Peugeota-Citroena i związkowców w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaufała nawigacji. Przejechała 1450 km zamiast... - Nagle znalazłam się w Zagrzebiu i wtedy zdałam sobie sprawę, że nie jestem w Belgii - powiedziała.
Po kielichu na egzamin... na prawo jazdy Mieszkaniec Wielunia miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie miał. Jak twierdził, wypił trochę alkoholu dla odwagi.
Czego słuchać za kierownicą? Oto wyniki badań naukowców W długą podróż samochodem najlepiej zabrać płyty Coldplay i Norah Jones. Muzyka tych artystów sprzyja bezpiecznej jeździe.
Tagi: business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz