Notowania

Przejdź na
strajk
26.10.2009 11:30

Strajk w Iberii - odwołano 400 lotów

Hiszpańskie linie planują m.in. zamrożenie wynagrodzeń w latach 2010-11.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spotterjohnsen/CC/Flickr)

*Z powodu strajku personelu latającego linii Iberia anulowanych zostało wiele lotów krajowych i zagranicznych z hiszpańskich lotnisk. W sumie w czasie dwudniowego strajku odwołanych ma być ponad 400 lotów. *

Strajk został proklamowany przez związki zawodowe CTA i SITCPLA, reprezentujące personel latający flagowego hiszpańskiego przewoźnika. Związki pozostają w sporze z dyrekcją w sprawie odnowienia układu zbiorowego. Kolejne protesty personelu Iberii przewidziano na 10 i 11 listopada.

Rzecznik Iberii zapowiedział, że odwołania rejsów w poniedziałek i wtorek dotyczyć będą przede wszystkim lotów w tych kierunkach, na których istnieje więcej niż jedno połączenie dziennie.

Hiszpańskie linie, zmagające się z kłopotami finansowymi, w trakcie fuzji z British Airways, podały w zeszłym tygodniu, że mają zamiar utworzyć nową kompanię, rozdzielając mało rentowne loty na krótkich trasach i loty na trasach dłuższych.

Iberia planuje ponadto wstrzymanie przyjęć nowych pracowników do 2012 roku, zamrożenie wynagrodzeń w latach 2010-2011, a także objęcie członków personelu kabinowego powyżej 55 roku życia programem wcześniejszych emerytur i wysłanie ok. 200 osób pracujących na ziemi na czasowe bezrobocie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Giganci chcą współpracy. KE kiwa palcem ]( http://manager.money.pl/strategie/zarzadzanie/artykul/giganci;chca;wspolpracy;ke;kiwa;palcem,20,0,542228.html )
Tagi: strajk, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz