Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strajk w Lufthansie. To wina Ufo

0
Podziel się:

Do Ufo należy większość z 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy.

Strajk w Lufthansie. To wina Ufo
(eisenbahner/CC/Flickr)
bFfDKCGd

Stewardzi i stewardesy niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną jutro strajk - zapowiedział przewodniczący związku zawodowego personelu obsługującego pasażerów na pokładzie Ufo, Nicoley Baublies.

_ - W piątek będziemy definitywnie strajkowali _ - powiedział, cytowany przez agencję dpa, Baublies.

Lista lotnisk objętych akcją protestacyjną oraz dokładna godzina rozpoczęcia strajku są na razie utrzymywane w tajemnicy; zostaną podane do wiadomości publicznej z sześciogodzinnym wyprzedzeniem. - _ Inaczej Lufthansa przyśle łamistrajków i personel zastępczy _ - wyjaśnił szef Ufo, zastrzegając, że akcja nie obejmie całego kraju. _ - Nie możemy jeszcze powiedzić, czy będzie to jedno, dwa czy trzy miejsca _ - wyjaśnił.

bFfDKCGf

Trwające od 13 miesięcy negocjacje związku z kierownictwem największych w Europie linii lotniczych zakończyły się we wtorek fiaskiem. Po trzech latach bez podwyżek związkowcy domagali się pięcioprocentowego wzrostu wynagrodzeń oraz zaprzestania zatrudniania przez Lufthansę pracowników z firm zewnętrznych. Do Ufo należy większość z 19 tys. stewardów i stewardes Lufthansy.

Lufthansa poczyniła przygotowania, by złagodzić skutki strajku dla pasażerów. Linie lotnicze będą wyczerpująco informować o wszystkich odwołanych lotach. Cześć lotów odbędzie sie pomimo strajku, ponieważ społki-córki Lufthansy - Cityline, Eurowings i Germanwings nie przyłączyły się do strajku. Możliwa jest też zmiana rezerwacji i lot z innym przewoźnikiem lub przesiadka na kolej - informuje dpa.

Czytaj więcej w Money.pl
Strajk Lufthansy. Które lotniska zablokowane? Zapowiedziany strajk personelu pokładowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpocznie się jutro. Pasażerowie muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami.
Będą opóźnienia i odwołane loty. Sprawdź, gdzie Pasażerowie niemieckich linii lotniczych Lufthansa muszą liczyć się z opóźnieniami i odwołanymi lotami. Personel pokładowy Lufthansy zapowiedział właśnie, że niebawem przystąpi do strajku.
Tak największe linie lotnicze walczą z kryzysem Ciecia połączeń, etatów i płac - tak przewoźnicy ratują się przed bankructwem.
bFfDKCGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)