Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk w tvp
20.05.2013 19:36

Strajk w Telewizji Polskiej. Jest decyzja

Związek Zawodowy Pracowników Twórczych Wizja zdecydował o przeprowadzeniu protestu ostrzegawczego. Na razie nie sprecyzowano kiedy strajk się odbędzie i jaką przyjmie formę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Drozdi-Pn/Wikipedia)

Według pracowników telewizji publicznej, niektóre działania zarządu przypominają _ cichą prywatyzację _. Kontrowersje budzi przede wszystkim decyzja o przeniesieniu części pracowników TVP do firm zewnętrznych.

Jak pisze _ Wizja _ w swojej uchwale, do takiego podmiotu 15 maja przeniesiono dziennikarzy, montażystów, charakteryzatorów i grafików. Związek Zawodowy Wizja przesłał w tej sprawie pismo do Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej i jej zarządu. Wskazuje w nim na wady prawne, dotyczące decyzji zarządu o przeniesieniu pracowników spółki do firmy zewnętrznej.

Do tej pory pomiędzy władzami Telewizji Polskiej, a związkowcami trwały mediacje. Jak podkreślają ci drudzy, przebieg rozmów wskazuje, że nie dojdzie do rozwiązania sporu przed upływem terminów przewidzianych w ustawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Protest w TVP. Znamy datę, szczegóły tajne 29 października związkowcy z działającej w TVP "S" chcą przeprowadzić akcję protestacyjną.
Ruszą strajki. Wszyscy wyjdą razem _ Dzisiaj wszystkie ręce na pokład, jakikolwiek dialog z tym rządem nie przynosi żadnych efektów _.
TVP znów dzieli polityków. SP przeciwna... Część pracowników miałoby przejść do zewnętrznej firmy świadczącej usługi na rzecz TVP.
Tagi: strajk w tvp, tvp, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz