Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strajk w lufthansie
01.05.2013 16:25

Strajku w Lufthansie nie będzie. Jest porozumienie ws. podwyżek

Niemiecki związek zawodowy Verdi i linie lotnicze Lufthansa porozumiały się w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla 33 tys. członków personelu pokładowego i naziemnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC/Flickr)

Niemiecki związek zawodowy Verdi i linie lotnicze Lufthansa porozumiały się w sprawie podwyżek wynagrodzeń dla 33 tys. członków personelu pokładowego i naziemnego. Oznacza to, że nie odbędzie się kolejna runda strajku.

Pracownicy z poszczególnych grup mogą liczyć na dwustopniowe podwyżki odpowiednio o 4,7 proc. i 3 proc. Umowa na najbliższe 26 miesięcy wyklucza przymusowe zwolnienia - podał związek Verdi. Przewoźnik Lufthansa potwierdził, że zawarto porozumienie, które ma się przyczynić do wysiłków na rzecz restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

Rozmowy Verdi i Lufthansy trwały od końca lutego. 22 kwietnia strajk pracowników sparaliżował działalność niemieckiego przewoźnika. Anulowano 1,7 tys. lotów, co dotknęło ok. 150 tys. pasażerów. Szacuje się, że tylko ten strajk przyniósł straty ponad 15 milionów euro.

Dwa tygodnie temu Lufthansa proponowała podwyżkę o 1,2 proc. od października, a następnie o kolejne 0,5 proc. rok później; nie dawała jednak żadnych gwarancji w sprawie zwolnień.

Czytaj więcej w Money.pl
Paraliż w Niemczech. Lufthansa nie lata Aby zapobiec chaosowi na lotniskach, Lufthansa odwołała większość połączeń.
To ostateczne porozumienie w sprawie zwolnień Dyrekcja Fiata dogadała się ze związkami zawodowymi w sprawie zasad zwolnień grupowych. Określono kto wyleci i...przyznano nagrody.
Akcja pokrzyżowała plany 150 tys. pasażerów Po wczorajszym całodziennym strajku pracowników Lufthansy samoloty niemieckiego przewoźnika latają już prawie normalnie. Linia liczy tymczasem straty spowodowane protestem.
Tagi: strajk w lufthansie, lufthansa, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz