Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gpw
15.04.2008 09:57

Strategie fuzji i przejęć - dyskusja na GPW

21 kwietnia, na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, redakcja CEO Magazynu Top Menedżerów organizuje Panel Dyskusyjny "Strategie fuzji i przejęć".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

21 kwietnia, na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, redakcja CEO Magazynu Top Menedżerów organizuje Panel Dyskusyjny ,,Strategie fuzji i przejęć"._ _

Spotkanie to umożliwi zaproszonym gościom, w randze prezesów i członków zarządu kilkudziesięciu polskich spółek, przyjrzenie się bliżej temu interesującemu tematowi._ _

Najtrudniejsze, i najbardziej fascynujące jednocześnie, decyzje menedżerskie dotyczą fuzji i przejęć (transakcje M&A). Rynek transakcji M&A dynamicznie rośnie, zwłaszcza w Europie Środkowej, w tym w Polsce. Coraz więcej organizacji interesuje się przejęciem innych firm.

Fuzje i przejęcia fascynują, bowiem w przypadku sukcesu przynoszą duże stopy zwrotu z inwestycji, a zarazem wiele transakcji kończy się niepowodzeniem: magiczny efekt synergii okazuje się błędną projekcją marzeń.

Dlatego przygotowując Panel Dyskusyjny na GPW, "CEO Magazyn Top Menedżerów" zaprosił do udziału w debacie ekspertów, którzy przedstawią własne analizy, jak z sukcesem przeprowadzić fuzje i przejęcia.

Wiele firm, które przygotowuje się do przejęcia, staje się przedmiotem przejęcia. Softbank przygotowywał się do akwizycji Asseco, a został przez tę firmę przejęty. Teraz Asseco przygotowuje się do przejęcia Prokomu. To tylko jeden przykład, dlaczego tak fascynujący jest rynek transakcji M&A.

Firmy, które nie planują akwizycji, też uczestniczą w rynku M&A. Dlatego że stają się obiektami przejęć. Panel dyskusyjny "CEO" powinien okazać się ciekawy także dla top menedżmentu spółek, które chcą obronić się przed przejęciem, zwłaszcza wrogim.

W programie Panelu zawarto interesujące prezentacje:

  • - Fuzje i przejęcia, czyli decyzje menedżerskie budzące największe emocje
  • - Praktyczne aspekty transakcji fuzji i przejęć
  • - Due dilligence oraz audyt
Tagi: gpw, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz