Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strefa ekonomiczna Invest-Park daje nowe zezwolenia na działalność

0
Podziel się:

Siedem zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach
Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oznacza to przynajmniej 80 nowych miejsc pracy.

Strefa ekonomiczna Invest-Park daje nowe zezwolenia na działalność
(admy - Fotolia.com)

Siedem zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostało wręczonych na Zamku Książ. Oznacza to przynajmniej 80 nowych miejsc pracy.

Siedem kolejnych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park: w Bolesławcu, Wołowie, Świdnicy, Dzierżoniowie, Nysie, Strzegomiu i w Wałbrzychu, oznacza kolejne inwestycje w strefie w wysokości ponad 168 mln zł.

Spośród przedsiębiorców, którzy otrzymali zezwolenia, większość prowadzi już swoje zakłady na terenie strefy, a teraz zamierza je rozbudować.

Jak powiedziała podczas spotkania podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, stoją za tym poważne decyzje o rozwoju, podejmowane przez inwestorów w trudnym czasie. _ Warto podkreślić, że wydane dziś zezwolenia, a co za tym idzie udzielona pomoc publiczna, trafiają do polskich przedsiębiorstw. W większości przypadków są to reinwestycje. To, że przedsiębiorcy, którzy już prowadzą działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, chcą się rozwijać, rozszerzać działalność, zwiększać produkcję i zatrudnienie, dobrze świadczy o kondycji polskiej gospodarki. To także dowód akceptacji dla działania lokalnych samorządów i Invest-Parku - spółki zarządzającej wałbrzyską strefą, na co dzień współpracujących z przedsiębiorcami _ - oceniła. _ Dla rządu, który niedawno podjął decyzję o przedłużeniu funkcjonowania specjalnych stref w Polsce do 2026 roku, to wyraźny sygnał słuszności tej decyzji _ - dodała.

Podczas uroczystości przedstawicielom firm zezwolenia wręczyła prezes WSSE _ INVEST-PARK _ sp. z o.o. Barbara Kaśnikowska wraz z Antoniszyn-Klik oraz członkiem zarządu województwa dolnośląskiego Jerzym Tutajem.

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od początku 2013 roku wydano czternaście nowych zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy utworzą tam ponad 660 miejsc pracy i zainwestują łącznie blisko 630 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Rostowski chce oszczędzać na bezrobotnych. Ma rację Co roku na szkolenia i szukanie pracy dla bezrobotnych wydajemy miliardy złotych. Część tych pieniędzy wyrzucana jest w błoto.
Minister pracy wnioskuje o pół miliarda _ Oszczędności związane z nowelizacją budżetu, w małym stopniu dotkną resort pracy _ - zapewnia Władysław Kosiniak-Kamysz.
Dzięki tej ustawie zmniejszy się bezrobocie? Projekt zakłada m.in. podział na uczelnie akademickie i zawodowe oraz uznawanie przez uczelnie kwalifikacji zdobytych poza studiami.
business news
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)