Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Studio DreamWorks kończy współpracę z AMD

0
Podziel się:

Umowę przejmuje teraz największy konkurent AMD, Intel.

Studio DreamWorks kończy współpracę z AMD

DreamWorks Animation, amerykańskie studio animacji komputerowej, zdecydowało się po kilku latach zakończyć współpracę z AMD (Advanced Micro Devices) jako dostarczycielem układów oraz innych rozwiązań technologicznych dla tworzenia zaawansowanych animacji komputerowych.

DreamWorks współpracowało z AMD od kwietnia 2005. Umowę ze studiem animacji przejmuje teraz największy konkurent AMD, Intel Corp. W ramach nowego kontraktu wymienione na nowe zostanie między innymi 1500 serwerów Hewlett-Packard oraz tysiąc graficznych stacji roboczych. Wszystkie z nich oparte były na procesorach AMD. Komputery zastąpione będą nowymi systemami HP w architekturze Intela.

Zmiana wynika z odważnych planów firmy DreamWorks, która zamierza wkrótce ożywić rynek animacji trójwymiarowymi filmami w najnowszej technologii. Dwa nadchodzącee układy Intela dają niesamowite możliwości obliczeniowe, niezbędne do skomplikowanych animacji 3D, co zdaniem DreamWorks Animation może znacznie przyspieszyć pracę przy produkcji filmów.

Najnowszy zapowiadany przez DreamWorks film 3D pojawi się w kinach dopiero w marcu 2009 roku. Jego tytuł to ,,Monsters vs. Aliens".

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)