Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Super Jet 100 musiał lądować awaryjne. Nie wysunęło się podwozie

0
Podziel się

Załoga przeprowadzała symulację lądowania w trudnych warunkach - przy niesprawnym silniku i bocznym wietrze. Na pokładzie była jedynie trzyosobowa załoga i dwóch ekspertów lotnictwa.

Super Jet 100 musiał lądować awaryjne. Nie wysunęło się podwozie
(WorldIslandInfo.com/CC/Flickr)
bDXBhvsR

Awaryjne lądowanie na Islandii. W Keflaviku podwozie nie otworzyło się w rosyjskim Suchoju Super Jet 100. Jedna osoba została niegroźnie ranna.

Aktualizacja 18:45

Był to lot testowy. Załoga przeprowadzała symulację lądowania w trudnych warunkach - przy niesprawnym silniku i bocznym wietrze. Na pokładzie była jedynie trzyosobowa załoga i dwóch ekspertów lotnictwa. Jeden z nich trafił do szpitala. Doznał kontuzji nogi podczas ewakuacji z pokładu Suchoja.

bDXBhvsT
Zobacz także: Zobacz materiał rosyjskiej stacji tv

W krótkiej, sześcioletniej historii Suchoj Super Jet jest już jedna katastrofa. W ubiegłym roku podczas lotu promocyjnego po Azji Południowo-Wschodniej samolot uderzył w górę Salak w Indonezji. Zginęło wówczas 45 osób - wszystkie, które były na pokładzie.

Zaprojektowany przez konstruktorów z biur Jakowlewa i Iljuszyna samolot, jest produkowany od 2007 r. Pierwszy lot komercyjny wykonał w 2011 r. To pierwszy rosyjski projekt samolotu pasażerskiego, od czasu upadku Związku Radzieckiego. Koncern Suchoj liczy na intratne kontrakty zagraniczne i zamierza sprzedawać kilkadziesiąt takich maszyn rocznie. Mają one zastąpić na rynku tupolewy, embraery i antonowy.

bDXBhvsZ
Czytaj więcej w Money.pl
Katastrofa Boeinga. Wszyscy zginęli Na przedmieściach największego miasta Kazachstanu - Ałmaty - rozbił się samolot pasażerski.
Samolot z 44 osobami znaleziony przy urwisku Ekipy ratownicze dostrzegły wrak rozbitego rosyjskiego samolotu Suchoj Superjet 100, który zaginął wczoraj podczas pokazowego lotu - poinformował rzecznik armii indonezyjskiej.
Katastrofa samolotu. Czy to był zamach? Dwie osoby zabite, jedna zaginiona i ponad 180 rannych. To bilans katastrofy południowokoreańskiego Boeinga 777. FBI włączyło się w badania przyczyn wypadku.
bDXBhvtu
KOMENTARZE
(0)