Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lot
23.06.2011 08:40

Supernowoczesny samolot jutro w Polsce

Rano na warszawskie lotnisko Chopina przyleci najnowszy samolot Boeinga - 787 Dreamliner.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Sizer/CC/Flickr)

Jutro około godz.10 rano ma przylecieć na warszawskie lotnisko Chopina najnowszy samolot Boeinga - 787 Dreamliner. Samolot wykona swój pierwszy rejs do Polski, prosto z Paryża. W kwietniu 2012 r.maszyna ma trafić do PLL LOT.

Najnowocześniejszy samolot świata Boeing 787 Dreamliner tuż po wylądowaniu zostanie przeholowany z płyty lotniska na płytę przed hangarami na terenie Bazy Technicznej. Maszyna przyleci bezpośrednio z pokazu lotniczego w Le Bourget pod Paryżem, podczas którego odbędzie się prezentacja Dreamlinera. B787 ma odlecieć z Polski w sobotę.

Wszyscy, którzy będą chcieli zobaczyć lądowanie Dreamlinera, będą mogli to zrobić przyjeżdżając w okolice lotniska. Pozostali będą mieli możliwość oglądania relacji na żywo na facebookowym profilu stołecznego lotniska www.facebook.com/LotniskoChopina. Rozpocznie się ona o 9.30 i potrwa do około 11.

Swój udział w powitaniu Dreamlinera oprócz władz spółki zapowiedzieli m.in. wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, a także przedstawiciele Boeinga.

LOT będzie pierwszą europejską linią, która otrzyma Dreamlinera. Przewoźnik w marcu został poinformowany przez Boeinga o nowych terminach dostaw samolotów B787. Pierwsza maszyna ma zostać przekazana w kwietniu 2012 r., a kolejne cztery trafią do Polski od sierpnia do listopada 2012 r.

Pierwszy rejs Dreamlinera w barwach LOT-u - według planów spółki - może się odbyć na jednej z tras, na których przewoźnik lata lub jednym z nowych połączeń do Azji. Przewoźnik chce w przyszłym roku otworzyć rejsy z Warszawy do Tokio i Pekinu. Zdaniem przedstawicieli spółki Dreamliner może przyciągnąć pasażerów nie tylko z krajów ościennych, ale z całej Europy.

Polski przewoźnik czeka na osiem samolotów Boeing 787 Dreamliner. Samolot ma mieć trzy klasy: biznes, bardziej komfortową ekonomiczną oraz zwykłą ekonomiczną. W kolejce oczekujących na te samoloty polski przewoźnik jest na ósmej pozycji. Pierwszą linią lotniczą, która ma je otrzymać, jest japońska ANA.

Dreamliner będzie mógł przewozić od 210 do 290 pasażerów w zależności od konfiguracji, na odległość ponad 15,7 tys. km. Samolot będzie spalał 20 procent mniej paliwa, niż aktualnie używane samoloty przewożące podobną liczbę pasażerów.

50 proc. struktury B787, w tym kadłub i skrzydła, jest wykonane z materiałów kompozytowych. Dzięki mniejszej wadze samolot zużywa mniej paliwa, co wpływa na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Dreamliner będzie także emitował mniej hałasu.

Projekt 787 Dreamliner jest opóźniony o ponad dwa lata, a jego finalizacja była wielokrotnie przekładana. Pierwszy lot testowy Dreamlinera odbył się w Stanach Zjednoczonych w grudniu 2009 roku.

ZOBACZ RELACJĘ Z PIERWSZEGO LOTU DREAMLINERA:

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t75766.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/dreamliner;to;porazka;boeinga;klienci;maja;dosc,227,0,724451.html) Dreamliner to porażka Boeinga? Klienci mają dość Szef Qatar Airways skrytykował koncern z USA za opóźnienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t96698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/boeing;bedzie;mial;znowu;zyski,21,0,696341.html) Boeing będzie miał znowu zyski Największy na świecie producent samolotów w ciagu kwartału zyskał zamówienia na 221 maszyn.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t93205.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/boeing;uruchomi;taksowki;kosmiczne;dla;multimilionerow,87,0,676951.html) Boeing uruchomi taksówki kosmiczne dla multimilionerów Koncern z Seattle zawarł umowę z firmą Space Adventures Ltd.
Tagi: lot, business news, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz