Notowania

suzuki
11.05.2009 14:28

Suzuki wyszło na plus. Dzięki Hindusom

Japoński producent wypracował w I kwartale zysk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Japoński producent samochodów zakończył pierwszy kwartał z zyskiem w wysokości 59 mln dolarów.

O wynikach Suzuki donosi _ BBC _, serwis podkreśla, że rezultat za I kwartał 2009 roku jest o 27 proc. gorszy niż przed rokiem.

Firmie udało się wyjść na plus dzięki temu, że kontroluje połowę rynku motoryzacyjnego w Indiach za pośrednictwem swojej lokalnej marki Maruti Suzuki.

W kwietniu Suzuki sprzedało blisko 65 tys. samochodów w Indiach. Głównie za sprawą modelu Alto i nowych modeli A-Star i Swift Dzire.

ZOBACZ JAK REKLAMUJE SIĘ SUZUKI MARUTI:

Wzrost sprzedaży w Indiach pozwolił na częściowe zniwelowanie negatywnego wpływu sytuacji na rynkach europejskich i w USA.

| MOTORYZACJA W KRZYSYIE |
| --- |
| Branża motoryzacyjna mocno odczuwa pogorszenie koniunktury na świecie. Najgłośniej jest o kłopotach wielkiej trójki z Detroit: Forda, Chryslera i GM. Bankructwo tego ostatniego koncernu jest coraz bardziej prawdopodobne. Za słabe wyniki posadami płacą szefowie dużych firm. Stołek straci szef koncernu Peugeot-Citroen. Ze stołkiem pożegnał się też szef General Motors Rick Wagoner. Informacje o złej kondycji firm z branży moto docierają z całego świata. Głośno jest ozapaści wyników BMW i o złej kondycji Daimlera.Pomoc dla Opla będzie koordynowana przez całą UE. Nissan poinformował, że zwolni 12 proc. swojej załogi. Redukcję zatrudnienia zapowiedział tez Ford, który zanotował w ubiegłym roku rekordową stratę. Warto jednak przypomnieć, że wprzeciwieństwie do konkurencji,firma nie otrzymała jeszcze pomocy od rządu USA. Rządy wielu krajów podejmują działania mające na celu wsparcie dużych koncernów. We Włoszech pakiet, z którego ma skorzystać m.in. fiat przygotował rząd Berlusconiego. Spore kontrowersje wywołałfrancuski plan pomocy dla Peugeot-Citroen. |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tata wprowadzi Jaguara i Land Rovera do Indii ]( http://manager.money.pl/news/artykul/tata;wprowadzi;jaguara;i;land;rovera;do;indii,166,0,448678.html )
Tagi: suzuki, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz