Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
google
24.02.2009 16:10

Świat odcięty od Gmaila

Około godziny 10:20 czasu GMT świat po raz kolejny w odstępie kilku tygodni ogarnęła panika - Google znów daje nam odczuć jak bardzo go potrzebujemy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Popularna usługa pocztowa Google Mail zaliczyła dziś awarię, którą udało się już naprawić. Pół godziny przed południem polskiego czasu dostęp do Gmaila straciło około 30 milionów osób na całym świecie.

Co ciekawe, jeden z przedstawicieli Google powiedział w rozmowie z serwisem Pocket-link, że nie do końca znana jest przyczyna awarii.

To kolejna - po styczniowej awarii wyszukiwarki - usterka, paraliżująca pracę milionów internautów

Duże firmy, które wykorzystują Gmail w korporacjach są zaniepokojone sytuacją i już zapowiadają rozważenie zmiany usługodawcy pocztowego. Wśród nich znajduje się m.in. brytyjski The Guardian.

Wiadomo już, że problem dotyczył jedynie dostępu do poczty z poziomu przeglądarki. Aplikacje desktopowe działały poprawnie, podobnie jak możliwy był dostęp do poczty przez telefony komórkowe.

Około godziny 14 poczta zaczęła działać.

Tagi: google, zmiany, dostęp, wyszukiwarki, telefony, mail, problem, internautów, dostępu, komórkowe, business news, manager, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz