Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Światowy kryzys finansowy. Amerykańskie miasta wciąż nie podniosły się z recesji

0
Podziel się

Okazuje się, że tempo wychodzenia z recesji jest najwolniejsze w San Bernardino w Kalifornii.

Światowy kryzys finansowy. Amerykańskie miasta wciąż nie podniosły się z recesji
(Timothygetsschooled/CC/Wikipedia)
bDXBSUyJ

Firma analityczna WalletHub przebadała sytuację ekonomiczną w 150 największych miastach USA. Okazuje się, że tempo wychodzenia z recesji jest najwolniejsze w San Bernardino w Kalifornii.

Eksperci z WalletHub przebadali amerykańskie miasta m.in. pod kątem wartości stopy bezrobocia, odsetka mieszkańców żyjących w ubóstwie, skali przestępczości, cen nieruchomości na lokalnym rynku i zmian w populacji.

Po dokonaniu podsumowania okazało się, że miastem, w którym tempo wychodzenia z recesji jest najwolniejsze, jest kalifornijskie San Bernardino.

bDXBSUyL

San Bernardino w 2012 r. złożyło wniosek o upadłość na podstawie tzw. rozdziału dziewiątego amerykańskiego prawa o bankructwie, umożliwiającego częściową restrukturyzację zadłużenia miasta.

Analogiczny wniosek przedłożyło rok później Detroit, które w rankingu miast najgorzej radzących sobie z reperkusjami recesji znalazło się na 9. miejscu. Do niechlubnej pierwszej dziesiątki zestawienia WalletHub trafiły też cztery miasta w stanie Arizona - Tucson, Glendale, Tempe i Mesa (odpowiednio drugie, piąte, siódme i ósme miejsce), dwa miasta w stanie Nevada - North Las Vegas i Henderson (trzecie i czwarte miejsce), a także kalifornijskie Modesto i Stockton (szóste i dziesiąte miejsce).

Na przeciwległym końcu spektrum uplasowało się miasto Lubbock w Teksasie, który zajmuje obecnie drugie miejsce wśród stanów USA, jeśli chodzi o tempo wzrostu gospodarczego (5,2 proc. w 2014 r.).

Łącznie w pierwszej dziesiątce amerykańskich miast najszybciej wychodzących z recesji znalazły się aż cztery teksańskie miasta - oprócz Lubbock, są to Corpus Christi, Houston i El Paso.

bDXBSUyR

kk/ ana/

bDXBSUzm
business news
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)