Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nowy rok
01.01.2014 12:06

Sylwester 2013. Postanowienia noworoczne to iluzja

Psycholog Katarzyna Mianowska podkreśla, że zmiana to proces, który wymaga czasu. Zbyt wielu z nas zbyt dużą wagę przywiązuje do noworocznych postanowień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sumos/iStockphoto)

Schudnę, będę biegać, ćwiczyć, rzucę palenie. Nowy Rok to czas przełomu i okazja do postanowień, które mają zmienić nasze życie. Jak co roku wiele osób składa obietnice, które jednak mają małe szanse na realizację. Wedle statystyk prawie 90 procent osób deklarujących zmianę od Nowego Roku, nie dotrzymuje przyjętych celów.

Psycholog Katarzyna Mianowska podkreśla, że zmiana to proces, który wymaga czasu. Zbyt wielu z nas zbyt dużą wagę przywiązuje do noworocznych postanowień. Jest to trochę iluzja, bo tak naprawdę czym różni się ostatni dzień roku od 1. stycznia? Jest oczywiście magiczna północ fajerwerki i zabawa dookoła, ale później wszystko jest tak, jak zwykle.

Katarzyna Mianowska dodaje, że bardzo trudno jest wytrwać w postanowieniach noworocznych, bo są one ponad siły i wiążą się z dużą zmianą, z czymś na co nie jesteśmy przygotowani mentalnie i psychicznie. Warto więc pozwolić sobie na chwile słabości. Nie można bać wszystkiego _ zero-jedynkowo _ - wszystko albo nic. Od jutra jestem kimś innym - to nierealne.

Psychologowie podkreślają, że jeżeli chcemy zmienić coś w swoim życiu, data nie ma znaczenia. Nieważne czy będzie to 1 stycznia, 7 marca czy 2 sierpnia.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: nowy rok, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz